Artykuł

Wybieramy po jednym najlepszym newsie każdego miesiąca 2022 roku

Każdy z większych DJ-ów ma swojego podsumowanie także czemu by nie przedstawić własnego. Dla FTB.pl był to przełomowy rok, w którym udało nam się porozmawiać z wielkimi gwiazdami EDM-u, a także dostarczyć Wam masę odpowiedniego i przede wszystkim rzetelnego materiału. Teraz chcielibyśmy przypomnieć Wam jak wyglądał nasz rok 2022 miesiąc po miesiącu! Sprawdźcie sami!

Przełomowy rok 2022

Rok 2022 był dla FTB i fanów muzyki elektronicznej niesamowicie burzliwy. Rozpoczął się on jednym z najbardziej wyczekiwanych powrotów do branży, a mianowicie Blindersa do wydawania w STMPD RCRDS. Tym samym Mateusz odżył na międzynarodowej scenie dzięki EP-ce Rav Appeal, dzięki której szeroki rozgłos. Miesiąc później zaskoczyła nas afera związana z twórczością ALOKA. Brazylijczyk ponoć nie wypłacił należytych pieniędzy swoim ghost-producentem – braciom Bauer pracującym pod aliasem Sevenn.

Marzec stał się pierwszym miesiącem, w którym swoje funkcjonowanie rozpoczął duet łączony ze sobą już kilkanaście lat temu. Kx5 czyli Kaskade oraz deadmau5 przedstawili wtedy swój własny alias i pierwszy numer! Czym byłby jednak rok w EDM-ie bez Steve’a Aoki’ego. Ten DJ to także celebryta i przedsiębiorca, który w kwietniu poinformował o swojej współpracy z marką samochodów Lamborghini.

Przeczytaj również: Pięć najbardziej zaskakujących newsów z 2022 roku ze sceny EDM

Future rave był w 2022 roku jednym z najpopularniejszych gatunków w całym EDM-ie. W maju pojawił się pierwszy w historii set b2b, w którym udział wzięli MORTEN oraz David Guetta. To był naprawdę przełomowy moment dla tegoż stylu. W czerwcu numer Satisfaction od Benny’ego Benassi’ego skończył dwie dekady. Był i nadal jest to jeden z najważniejszych numerów w historii muzyki elektronicznej.

W lipcu mieliśmy okazję pierwszy raz w historii portalu FTB.pl porozmawiać z samym Martinem Garrixem. Zapytaliśmy go o pracę z Julianem Jordanem i przyszły projektami jako Ytram. To również było przełomowe i bardzo budujące doświadczenie. Ósmy miesiąc roku 2022 był momentem kiedy DJ Kris i jego zespół musiał tłumaczyć z niedogodności związanych z zeszłorocznym Sunrise Festival. Wielu uczestników było niezadowolonych z niektórych aspektów organizacyjnych za trzeba było odpowiedzieć przed społecznością.

We wrześniu byliśmy świadkami afery związanej z GORDO (wcześniej Carnagem). Gwatemalski DJ grał tak długo, że dwóch późniejszych artystów nie zagrało swoich setów wcale. Zrobiła się z tego potem niezła drama. Miesiąc później poznaliśmy kolejnego zwycięzcę plebiscytu DJ MAG, a został nim Martin Garrix, dla którego było to już czwartej zwycięstwo. Wtedy napisał on nowy rozdział w historii nagród Top 100 DJs.

Przeczytaj również: Już za kilka dni Fedde Le Grand wystąpi w Opolu – szczegóły

Listopad był kolejnym miesiącem, w którym los uśmiechnął się do nas w formie wywiadu. Hardwell przed swoim występem w Łodzi udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań, a przy okazji my sami otrzymaliśmy support od portalu Dancing Astronaut. Rok 2022 zakończyliśmy bardzo miłą wiadomością związaną z zespołem MEDUZA i naszym rodakiem. NeeVald czyli jeden z polskich pionierów muzyki klubowej zyskał aprobatę jednego z muzyków grupy, co tylko umocniło nas w przekonaniu, że mamy tutaj w Polsce naprawdę świetnych DJ-ów!

Oto 12 najbardziej przełomowych newsów na FTB.pl w roku 2022:

Styczeń – Blinders prezentuje EP-kę ‘Rav Appeal’

Luty – ALOK nie zapłacił swoim ghost-producentom ponad 250 tysięcy dolarów

Marzec – deadmau5 oraz Kaskade prezentują swój pierwszy utwór jako Kx5 – posłuchaj

Kwiecień – Steve Aoki stworzył wspólny projekt z… Lamborghini

Maj – Future Rave w pełnej okazałości. Mamy pierwszy live set Davida Guetty i Mortena w formule B2B

Czerwiec – Utwór, który stworzył karierę. Mija 20 lat od premiery „Satisfaction” Benny’ego Benassiego

Lipiec – Martin Garrix dla FTB.pl: „Uwielbiam chłonąć kreatywny wkład innych ludzi” [wywiad]

Sierpień – Sunrise Festival 2022 – DJ Kris odpowiada na wszystkie zarzuty festiwalowiczów [oświadczenie]

Wrzesień – GORDO to arogant, bo przedłużył swój set jako headliner? Tak twierdzą dwaj DJ-e po show w Londynie

Październik – Plebiscyt DJ MAG Top 100 DJs 2022 zakończony! Znamy zwycięzcę

Listopad – Hardwell dla FTB.pl: „Jestem szczęśliwy, że EDM-owa scena powoli się odradza” [wywiad]

Grudzień – Polski DJ doceniony publicznie przez MEDUZĘ po występie w Polsce

Miejmy nadzieję, że 2023 rok przyniesie nam wiele wspaniałych wiadomości. Przede wszystkim chodzi nam o te miłe, bo nie chcielibyśmy słuchać o kolejnych odwołaniach koncertów lub nieprzyjemnych wypadkach. Wierzymy, że te przyszłe dwanaście miesięcy będzie równie ważne w historii EDM-u co ostatnie. Oby te 365 dni przyniosło nam sporo muzycznych nowości i hucznych imprez!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →