News

Blinders prezentuje EP-kę 'Rav Appeal’

Od pewnego czasu w Internecie pojawia się co raz więcej nowych produkcji od znanego polskiego producenta o pseudonimie Blinders. Jest on jedną z najważniejszych postaci w wytwórni Martina Garrixa – STMPD RCRDS. Po ośmiomiesięcznej przerwie zaprezentował swój track pt. Pressure (Wanna Feel Good), a do tej pory wydał jeszcze dwie inne produkcje. To wszystko zmienia się teraz, ponieważ właśnie dzisiaj ma miejsce premiera od MateuszaRav Appeal EP. Sprawdźmy, jak to brzmi!


Blinders wie jak wrócić do żywych

Pierwszy numer od Poznaniaka po dłuższej przerwie pojawił się 26 listopada 2021 roku, a dwa dni wcześniej track otrzymał oficjalny teaser, który pojawił się również na STMPD RCRDS. Niespełna miesiąc później pojawiła się kolejna produkcja od Polaka pod nazwą Body Burner, która znacznie różniła się od poprzedniczki. Podobnie stało się w przypadku Blind Love, które było pierwszym wydaniem Blindersa w 2022. Piosenka ta brzmiała, jak połączenie house’u z lekką domieszką future house’owych dodatków od Mateusza.

Wszystko wskazywało na to, że Polak szykuje coś większego niż tylko zwykłe wydania. Nie myliliśmy się, bowiem dzisiaj wydana została EP-ka skomponowana w całości przez Mateusza. Jest to kompletnie solowy mini-album, jeśli chodzi o produkcję muzyki.
Warto wspomnieć, że Poznaniak zajął się również produkcją animacji do swoich wcześniej wydanych tracków. Wychodzi na to, że Blinders to kolejny człowiek orkiestra w polskiej muzyce. Jak brzmi i jakie tracki zawiera cała EP Rav Appeal? Sprawdźmy!

Posłuchaj Body Burner wraz z animacją od Blindersa

Trzy nowe tracki oraz pełna wersja EP

W dniu dzisiejszym pojawiła się bardzo ważna pozycja w dyskografii Blindersa, a mianowicie chodzi tutaj o mini-album o nazwie Rav Appeal, na którym znajduje się sześć oryginalnych produkcji od Polaka. Trzy wcześniejsze zostały wydane na przestrzeli listopada 2021 oraz stycznia 2022, a pozostałe pojawiły się dzisiaj, a chodzi tutaj o: Rav Appeal, Lost Control oraz Android Dance. Nie będę się rozwodził tutaj nad poprzednimi premierami, ale o nowych numerach warto się wypowiedzieć.

Rav Appeal to jedna z najciekawszych pozycji w całej EP, ponieważ znacznie różni się od pozostałych produkcji w albumie. Jest to track, który nagrany został w tempie 140 BPM. Nie jest to standardowa szybkość dla numerów autorstwa Blindersa, ale czy nie warto w muzyce eksperymentować? Owa piosenka to bardzo ciekawa odskocznia od tego co w przeszłości prezentował nam Mateusz. Brzmieniem może z lekka przypominać styl Willa Sparksa, ale można w niej też usłyszeć flagowe brzmienia Polaka. W skrócie Rav Appeal – eksperyment na plus.

Kolejnym nowym utworem z EP-ki jest Lost Control, który jest z lekka podobny do poprzednika. Czy oznacza, że w nowym albumie Mateusza możemy trafić na monotonię i powtarzalność? Nic bardziej mylnego, track ten brzmieniowo nie przypomina pozostałych produkcji. Jedynymi podobieństwami pomiędzy tym, a poprzednim numerem jest tempo – tym razem 135 BPM. Nadal jest to szybkość, której nie mieliśmy okazji usłyszeć przy piosenkach Poznaniaka. Na duży plus zasługują bardzo ciekawe dropy skomponowane na potrzeby piosenki, które przypominają te z twórczości duetu Subshock & Evangelos. Jest jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę – klimat. W tym tracku jest go masa, a przed nami jeszcze jeden nowy track od Blindersa. Czy może być jeszcze lepiej?

Android Dance to ostatni nowy numer z całego mini-albumu od Blindersa. Jest to moim zdaniem niestety najsłabszy utwór, ale czy oznacza to, że jest słaby? Wręcz przeciwnie, każdy track z Rav Appeal jest bardzo dobrze skomponowany, ale akurat ten najmniej przypadł mi do gustu ze względu na niezbyt ciekawie stworzone wokale. Utwór ratują dwa klimatyczne złożone dropy, z czego ten drugi jest skonstruowany z melody chopów, które znamy np. z Okami lub Snakecharmera.

Podsumowując – Rav Appeal to bardzo dobrze skomponowana EP-ka, lecz dla fanów brzmień Blindersa z lat 2018-2019 będzie to coś zupełnie nowego. W sumie dla każdego będzie to nowe doświadczenie, bo Mateusz przygotował dla nas sporo nowych brzmień. Tak jak już mówiłem – eksperymenty w muzyce są dobre, jeśli są one przemyślane, a tak jest w przypadku najnowszej muzyki Blindersa. Szczerze powinniśmy być dumni z tego co tworzy Poznaniak, bo jest to bardzo wysoki poziom i na pewno zostanie to docenione wśród słuchaczy STMPD RCRDS.

Posłuchaj całej EP Rav Appeal autorstwa Blindersa

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →