News

deadmau5 oraz Kaskade prezentują swój pierwszy utwór jako Kx5 – posłuchaj

Po Move For Me oraz legendarnym I Remember przyszedł czas na kolejny epizod w znajomości deadmau5’a oraz Kaskade’a. Jakiś czas temu producenci z Ameryki potwierdzili, że ich projekt Kx5 niedługo ujrzy światło dzienne i właśnie dzisiaj się to wydarzyło. Po raz pierwszy od sześciu lat usłyszymy kolejną, świeżą produkcję od Joela i Ryana. Sprawdźmy, jak brzmi ta superwspółpraca!


deadmau5 i Kaskade – wieloletnia przyjaźń oparta na EDM-ie

Po raz pierwszy producenci rozpoczęli współpracę przy tracku Move For Me, który został oficjalnie wydany 14 maja 2008 roku w wytwórni Ultra Records. Od tamtego momentu minęło już prawie czternaście lat, więc pewnie zdajecie sobie sprawę, jaka nostalgia towarzyszyła mi przy czytaniu wiadomości odnoszących się do powrotu współpracy na linii deadmau5  Kaskade
Warto wspomnieć, że utwór, o którym mowa, trafił na kanadyjskie, amerykańskie oraz brytyjskie listy przebojów, przy czym w USA numer znalazł się w zestawieniu US Dance/Mix Show Airplay na pierwszym miejscu.

Projekt był na tyle udany, że Joel postanowił stworzyć jeszcze jeden wspólny kawałek z Ryanem i to jeszcze w tym samym roku. W ten sposób 15 września 2008 roku ukazał się jeden z najważniejszych utworów w historii muzyki EDM  I Remember. Dlaczego? Nie chodzi tylko o liczbę wyświetleń, ale również o to, jakim jest ponadczasowym trackiem. 
Właśnie przy słuchaniu takich kompozycji jak ta jestem w stanie powiedzieć, że towarzyszy mi najczystsze uczucie nostalgii. Piosenka pojawiła się na listach przebojów w wielu krajach, a największy sukces osiągnęła w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Belgii.

Ostatnim do tej pory wydanym trackiem Joela oraz Ryana był utwór Beneath With Me, w której pojawiły się wokale znanej amerykańskiej piosenkarki  Skylar Grey. Numer ten ukazał się osiem lat po I Remember i niestety nie osiągnął takiego sukcesu, jak poprzednie wydania deadmau5a i Kaskade’a. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta  czasy się zmieniły, jednak teraz kiedy widzę tę dwójkę w nowym, wspólnym projekcie, serce mi się raduje. Projekt Kx5 rozpoczął działalność 11 marca.

Posłuchaj jednego z najważniejszych EDM-owych utworów, czyli I Remember

Duch lat 2008-2011 wciąż żywy

Dzisiaj o północy na serwisach streamingowych pojawił się utwór duetu Kx5, w skład którego wchodzi oczywiście deadmau5 oraz Kaskade. Ich pierwszy utwór nosi nazwę Escape i po moim pierwszym przesłuchaniu go podczas live’a Joela na Instagramie byłem w stanie powiedzieć, że 11 marca powrócą lata 2008-2009. Ten track to powrót do przeszłości, a przede wszystkim powiew nostalgii.

Słuchając Escape do oczu napływały mi łzy szczęścia, bo właśnie tego klimatu brakowało mi w EDM-ie najbardziej. Jak już wcześniej wspomniałem utwór ten to powrót do przeszłości. Tak brzmiały lata 2010 w muzyce elektronicznej. Po pierwsze  wszystko utrzymane w gatunku progressive house’u, a trance’u. Po drugie  damskie wokale, które pojawiły się w każdej piosence deadmau5a oraz Kaskade’a, a po trzecie i według mnie najważniejsze  NIE-SA-MO-WI-TY klimat. Mam takie dziwne przeczucie, że gdyby studio Playground Games wydało Forzę Horizon 6 to słuchając radia Horizon Bass Arena na pewno usłyszelibyśmy tam tę piosenkę.

Brzmienie tego dzieła to udany powrót do korzeni i do czasów, kiedy EDM przeżywał swoje najpiękniejsze lata. Wokale piosenkarki o pseudonimie Hayla to najlepsze, co spotkało utwory Joela i Ryana. Początkowa wstawka na fortepianie to strzał w dziesiątkę, a linia melodyczna to nic innego jak nostalgia w czystej postaci. 
Sądzę jednak, że Escape nie przebija I Remember, lecz nadal jest naprawdę solidnym utworem i jestem dumny, że doczekałem się takiego superprojektu, jakim jest Kx5. Czekam ze zniecierpliwieniem na więcej, a Was zapraszam do przesłuchania tego arcydzieła.

Posłuchaj utworu Escape projektu Kx5, czyli deadmau5’a oraz Kaskade’a

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →