News

Steve Aoki stworzył wspólny projekt z… Lamborghini

Bardzo interesująco wygląda najnowsza kooperacja Steve’a Aokiego z Lamborghini. Poznajcie szczegóły współpracy.


Ostatni taniec Lamborghini Aventador

Świat show-biznesu poznał już wiele interesujących współprac. Część z nich okazało się wielkim niewypałem, druga część wręcz przeciwnie – strzałem w dziesiątkę. Trzeba przyznać, że najnowsza współpraca Steve’a Aokiego zdecydowanie bliżej jest tej drugiej grupy. Co ciekawe Aoki zaprezentował nam już ostatnio inną ciekawą współpracę. DJ nie tak dawno temu ogłosił swoją kooperację z siecią klubów fitness. Tym razem mimo wszystko zanosi się na bardziej prestiżową współpracę. Po sieci klubów fitness przyszła pora na Lamborghini.
Sam pomysł z pewnością narodził się ze względu na wizję rozwoju marki Lamborghini. Popularna marka samochodów planuje do lat 2023 i 2024 całkowicie przenieść się na samochody o silnikach elektrycznych. W związku z tym w najbliższej przyszłości produkcja wielu serii samochodów zostanie wstrzymana. 

Przeczytaj też: Steve Aoki został głównym dyrektorem muzycznym… sieci klubów fitness

Jedną z pierwszych linii, które przestaną być produkowane ma być legendarna seria Lamborghini Aventador. Właściciele marki postanowili godnie pożegnać linię, zamieniając ostatni wyprodukowany samochód w projekt NFT. Pojazd ten jako token ma zostać wystawiony na aukcji. Zbieg ten ma połączyć rynek NFT z przedmiotami materialnymi. 
Pomagać przy końcowym efekcie ostatniego egzemplarzu mają Krista Kim i Steve Aoki. Krista jako znana artystka odpowiedzialna jest za design samochodu. Jak możemy przeczytać: 

Elementy wykończenia wnętrza gradientowe, zaprojektowane przez Kristę Kim, inspirowane zachodem słońca w Mars Metaverse.
Elementy wykończenia wnętrza będą pierwszymi w historii Lamborghini, które zostaną wykonane techniką aerograficzną i ręcznie obsadzone w fabryce Lamborghini.
Nadwozie jest pomalowane farbą o gradientowym odcieniu, powstałą z połączenia dwóch różnych kolorów 
– Blue Nethuns i Nero Noctis. Wyblaknięcie jest ekskluzywnym elementem Ad Personam, który wcześniej był tworzony tylko dla klientów VVIP Lamborghini.
Na tylnej kanapie znajdzie się wyhaftowane na pomarańczowo logo, które symbolizuje ostateczną współpracę i połączenie sił Lamborghini, Kristy Kim i Steve’a Aokiego.
Tabliczka na drzwiach samochodu będzie miała spersonalizowane oświetlenie w kolorze pomarańczowym, zamiast standardowego białego. 

Skrillex & Rick Ross – Purple Lamborghini, posłuchaj

The Drop powiewem przyszłości

Steve Aoki, jak można się domyśleć, odpowiedzialny jest za stronę muzyczną całego projektu. Producent stworzy dedykowaną ścieżkę muzyczną dla ostatniego egzemplarza, który nazwany został The Drop. Oto, co o współpracy mówi popularny DJ: 


Jestem zaszczycony, że mogę współpracować z Lamborghini i Kristą Kim przy tym historycznym projekcie! The Drop oznacza ostateczny punkt przecięcia – gdzie świat fizyczny, sztuka cyfrowa i muzyka łączą się w jedno. Każdy element projektu tego samochodu jest celowy. Ma on naprawdę swoją własną historię i dlatego chciałem, aby moja ścieżka muzyczna odzwierciedlała jego uduchowioną energię – wibrację, ducha i moc. 

Sam zakup samochodu wiąże się z pakietem benefitów. Szczęśliwy nabywca oprócz samochodu otrzyma między innymi wirtualny podgląd samochodów Lamborghini, które pojawią się w przyszłości, zaproszenie na zajęcia z lokalnym dealerem samochodów, jednorazową prywatną wycieczkę do muzeum Lamborghini, jednorazowe 15-minutowe spotkanie zarówno z Kristą Kim, jak i Steve’em. Dodatkowo jeśli cena samochodu na aukcji przekroczy 5 mln euro, Lamborghini zorganizuje nabywcy dedykowaną imprezę . 


Projekt The Drop ma idealnie wpasowywać się w politykę firmy Lamborghini. Tak samą współpracę komentuje Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini

Lamborghini i społeczność NFT bardzo dobrze do siebie pasują, ponieważ wyznajemy wiele wspólnych wartości. Oboje jesteśmy innowatorami z młodym duchem, poszukującymi nieoczekiwanych projektów i rozwiązań technologicznych […] Ten projekt jest dla nas bardzo wyjątkowy, ponieważ jest prawdziwym debiutem, drogą, którą nikt nigdy nie podążał; współpraca z tak wybitnymi kreatywnymi umysłami czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym  


Materiał promujący The Drop znajdziecie już teraz na platformie YouTube. Chociaż sama oferta zdecydowanie nie jest dedykowana dla każdego, to trzymam kciuki, że wśród naszych czytelników znajduje się przyszły nabywca. Proszę tylko pamiętać o redaktorach w ramach ewentualnej przejażdżki w przyszłości… By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

Behind The Drop

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →