News
Calvin Harris z kolejnym miliardem na Spotify... po 12 latach!

Calvin Harris z kolejnym miliardem na Spotify… po 12 latach!

Prawdziwy klasyk od Calvina Harrisa doczekał się wyróżnienia. Kawałek DJ-a po 12 latach przebił granicę miliarda odsłon na platformie Spotify

Miliardowy Calvin Harris

Calvin Harris może zaliczyć się do ścisłej czołówki DJ-ów, którzy wprowadzili muzykę elektroniczną do mainstreamu. W przeszłości również kilku innych artystów postanowiło nieco okiełznać elektronikę, by ta stała się przystępniejsza dla większej ilości osób.

Przez to, nawet do teraz bardzo często możemy słuchać połączenia EDM-u z popem, które nie ma większych problemów z dostaniem się do radia. I o ile w obecnych czasach połączenie to wydaje się dość neutralne, tak kiedyś w środowisku elektronicznym było mocno krytykowane.

Zaczęły pojawiać się wtedy głosy, że bardziej mainstreamowa muzyka elektroniczna została mocno spłaszczona, artyści ją produkujący „sprzedali się”. O ile muzyka elektroniczna lecąca w radiach faktycznie różniła się wtedy od tej z klubów, tak cały zabieg mocno otworzył perspektywy całemu środowisku, a sama elektronika została zgrabnie wprowadzona na salony.

Przeczytaj też: TOP 10 progressive house’owych numerów wszech czasów według ARTY’ego

Zresztą nikt nie powiedział przecież, że ta radiowa muzyka elektroniczna musi być słaba. Dobitnie pokazał to właśnie Calvin Harris, który na przestrzeni lat opublikował wiele hitów o dość mainstreamowej naturze.

Tak się składa, że jeden z największych przebojów DJ-a osiągnął właśnie całkiem imponujące osiągnięcie. Kawałek We Found Love stworzony wraz z Rihanną przebił bowiem granicę miliarda odsłon na platformie Spotify.

Sam utwór jest zdecydowanie jednym z największych filarów kariery Calvina. Cieszyć może zatem, że singiel We Found Love po 12 latach od premiery w końcu doczekał się takiego sukcesu. To co, może pora zacząć wbijać kolejny miliard?

Calvin Harris, Rihnna – We Found Love
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →