News

Utwór, który stworzył karierę. Mija 20 lat od premiery „Satisfaction” Benny’ego Benassiego

Największy hit Benny’ego Benassiego obchodzi właśnie 20. rocznicę istnienia. Sprawdzamy, czy kawałek nadal daje radę.


Potężny filar electro house’u

Istnieją kawałki, które mogą utorować artystom w linii prostej drogę na sam szczyt. Historia muzyki zna takie przypadki, nie są one nawet tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Stan ten możemy obserwować nawet teraz, przyglądając się utworowi Do It To It Acraze’a. Chociaż producent już wcześniej znany był na scenie muzycznej, to właśnie ten kawałek zapewnił mu popularność, jaką teraz utrzymuje.
Spoglądając jednak wstecz, chyba każdy się ze mną zgodzi, że bardzo podobnie było z utworem Satisfaction Benny’ego Benassiego. To właśnie ten utwór sprawił, że do teraz można usłyszeć o Benassim w kontekście większych wydarzeń. Słynna fraza „Push me and then just touch me until I can get my satisfaction” stała się wręcz na swój sposób kultowa.
Dlaczego o tym w ogóle wspominam? Dlatego, że mija właśnie dwadzieścia lat od premiery tego kawałka. Utwór ten wydany jako główny numer albumu Hypnotica jest nie tylko pierwszym, ale też jak dotąd najpopularniejszym singlem Benny’ego. Wiele osób uważa, że to właśnie to brzmienie wprowadziło electro house do mainstreamu muzyki elektronicznej.
Warto pochylić się też na chwilę nad samym teledyskiem do utworu. Niewiele osób wie, że to nie słynny teledysk z „budowy” był pierwszym wideo do utworu. Najpierw utwór okraszało krótkie wideo czterech osób, które z rozciągniętym uśmiechem na ustach w spowolniony sposób odwracały się do kamery.

Przeczytaj też: Powstał projekt NFT dający dostęp do wielu klubów i festiwali na całym świecie

Teledysk ten nie został jednak ciepło przyjęty przez kanały muzyczne, przez co kilka lat później został zastąpiony wideo dobrze nam znanym. Ten teledysk na początku mógł lekko szokować. Fakt ten zresztą wykorzystało wiele grup społecznych, takich jak stowarzyszenia kobiece w Partii Pracy czy kadeci z rosyjskiego Instytutu Lotnictwa Cywilnego w Uljanowsku, którzy za pomocą remake’u teledysku próbowali przekazać swoje wartości.
Trzeba przyznać, że sam utwór do teraz robi świetną robotę. Klasyczne brzmienia, mimo upływającego czasu, ani trochę się nie zestarzały i doświadczanie (bo „słuchanie” zdaje się tu za małym słowem) tego kawałka w klubach jest nie lada doświadczeniem. Bardzo możliwe, że sam Benny Bennasi niedługo będzie miał podwójne powody do radości.
Prócz okrągłej rocznicy utwór ten w tym momencie ma 99 milionów odsłon na YouTube. Wspomniane wydarzenie z pewnością sprawi, że wiele osób raz jeszcze powróci do tego kawałka, dzięki czemu samo Satisfaction już niedługo oficjalnie dołączy do 6-cyfrowej grupy utworów.
Mamy nadzieję, że również i teraz czeka nas wiele kawałków, które za 20 lat będą równie interesujące co Satisfaction teraz. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

Benny Benassi – Satisfaction

Sprawdź także
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →