News
Polacy nie gęsi! Przedstawiamy polskie wytwórnie z branży EDM

Polacy nie gęsi! Przedstawiamy polskie wytwórnie z branży EDM

W polskiej branży EDM-owej w przeciągu ostatnich lat pojawiło się wielu kreatywnych, a przede wszystkim aspirujących artystów. Jednak nasza rodzima scena elektroniczna to nie tylko DJ-e i producenci, ale również wytwórnie muzyczne. My też posiadamy swoje własne labele, które już niedługo mogą zaistnieć na międzynarodowym rynku! Dzisiaj opowiemy o polskich labelach, które są lub były rozpoznawalne za granicami kraju.

SNRS Label

SNRS to wytwórnia powstała w 2021 roku. Została założona z pasji do muzyki elektronicznej przez przedstawicieli festiwalu Sunrise w Kołobrzegu. Numerem promującym rozpoczęcie działalności labelu był utwór Pressure autorstwa Hi Motive oraz DJ Krisa, który jest ojcem założycielem wspomnianego eventu. Od końcówki maja tamtego roku pojawili się tam tacy artyści, jak duet SI US PLAU, EMDI, Melo.Kids czy Meszi.

Jednym z najbardziej niedocenionych kawałków w SNRS Label jest Till My Last Breath produkcji Madkida oraz Eliasza. Połączenie muzyki elektronicznej i rapu wyszło w tym przypadku naprawdę przyzwoicie, a Wy zdecydowanie musicie tego posłuchać! Przed tą wytwórnią jeszcze długa droga, ale wierzę, że w którymś momencie będą wydawały tam największe gwiazdy polskiego EDM-u. Ostatnio zaprezentował się tam powracający INDOX, który nie bierze jeńców i wbija się w elektroniczny świat po raz kolejny. Sprawdźcie najnowsze wydanie na SNRS, czyli Oldskool Vibe!

Tak prezentuje się ostatnie wydanie z SNRS Label!

Xoni Records

Niegdyś jedna z największych wytwórni muzyki elektronicznej w Polsce. Zarządzany przez legendarnego DJ INOXA label swego czasu obserwowały dziesiątki tysięcy fanów. To tam swoje najpopularniejsze utwory wydawał I.GOT.U czy DNF. Numerem, który zdobył na kanale Xoni Records najwięcej wyświetleń, jest aktualnie Ready For The Bounce z liczbą prawie pięciu i pół miliona odsłon. Wcześniej był to legendarny track Sick.

Przeczytaj również: TUJAMO już za chwilę w Polsce! Gdzie i kiedy wystąpi?

To właśnie tam znajduje się od kilkunastu lat ostoja DJ INOXA. Jako jeden z niewielu artystów Xoni nadal wydaje tam swoje tracki i wygląda na to, że jeszcze przez długi czas nie porzuci tego projektu. Nieodłącznym elementem labelu jest również podcast Xoni On Air, w którym pojawiają się artyści polskiej sceny muzyki elektronicznej i nie tylko. Gośćmi kanału byli np. Matt Bukovski, Adam de Great czy P.A.F.F. To jeszcze jednak nie koniec tej wspaniałej historii!

Na Xoni Records pojawiały się prawdziwe perełki polskiej sceny!

FRKNTN

Wytwórnia Freak Nation to projekt, w który zamieszany jest m.in. I.GOT.U. Rozpoczęcie FRKNTN było przełomem dla artystów, którzy wydawali wcześniej w Xoni. Start labelu pod koniec sierpnia 2018 roku był naprawdę prestiżowy. Pierwszym numerem, który się tam ukazał, była kooperacja DNF-a oraz Davida Puenteza, znanego z takich tracków jak Superstar czy No Matter What. Lata mijały, a producentów przybywało.

Do najważniejszych członków Freak Nation należą DNF, I.GOT.U, duet TWISTERZ, NEXBOY czy MYLO. Swego czasu wydawał tam też duet Relanium & Deen West, który w przeszłości pojawiał się na kanale Future House Music. We FRKNTN od sierpnia 2021 nie pojawiały się niestety żadne nowe produkcje. To jakiś czas temu zmienił Adam, który pojawił się pod swoimi dwoma aliasami w ramach projektu Zeus. To oficjalny powrót jednego z najpopularniejszych polskich labelów muzyki elektronicznej i tym razem będzie jeszcze lepiej, niż się tego spodziewacie!

FRKNTN powraca do żywych!

Hot Vibes

Hot Vibes to nie tylko wytwórnia muzyki elektronicznej, ale również duży kanał YouTube. Od początku swojego istnienia uzbierało się na nim ponad 460 tysięcy subskrypcji. Wydaje tam jeden z najpopularniejszych w Polsce artystów – ConKi, który posiada ponad 2 miliony miesięcznych słuchaczy na Spotify. Oprócz niego pojawiali się tam również EMDI czy Robbie Rosen.

Przeczytaj również: The Martinez Brothers – gwiazdy house za oceanem, o których w Polsce mało kto słyszał

Trzeba jednak pamiętać, że kanał Hot Vibes w dużej mierze to mekka miksów, w których usłyszeć można takie gatunki jak Deep House, Tropical House czy Chillout. Najpopularniejsza składanka zebrała tam ponad 13 i pół miliona odsłon. Takie playlisty są tam wrzucane po dziś dzień, więc jeżeli chcecie się wyluzować i posłuchać spokojnej elektronicznej muzyki, to Hot Vibes jest dla was idealnym miejscem.

Hot Vibes to nie tylko kanał YouTube, ale również i wytwórnia!

EDM Mania Recordings

Na koniec zostawiliśmy prawdziwą perełkę i prawdopodobnie najlepiej rozwijający się label EDM-owy w Polsce. EDM Mania to projekt, którego historia jest nadzwyczaj ciekawa. Kanał ten zaczynał jako miejsce, gdzie znaleźć można było najnowsze elektroniczne wydania w formie Extended Mix. Po czasie label ten stał się tak popularny, że producenci z krajów z całego świata sami proponowali wstawianie tam swoich utworów.

Tak też się stało. EDM Mania nie było już tylko kanałem poświęconym muzyce elektronicznej, a też labelem, na którym cały czas pojawiają się produkcje głównie w gatunku big room. Dla młodego Polaka jest to dopiero początek wspaniałej historii, lecz już teraz może pochwalić się ponad 23 tysiącami subskrypcji! Życzymy udanego dalszego rozwoju i oczywiście dalszych sukcesów! Kto wie? Może w EDM Mania Recordings w przyszłości wyda ktoś pochodzący z Rave Culture?

EDM Mania to nowy zawodnik na scenie polskich labelów!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →