News
David Guetta, Kid Cudi Memories 2023

Follow-up do „Memories” Davida Guetty i Kid Cudiego? Wszystko na to wskazuje!

Niegdyś obowiązkowa pozycja na każdej domówkowej playliście, dzisiaj nadal najlepszy numer z albumu One Love. David Guetta skrzyżuje ponownie rękawice w studio z Kid Cudim? Ten wpis mówi wszystko za siebie...

David Guetta, Kid Cudi – Memories w liczbach

Wspólny kawałek Davida Guetty i Kid Cudiego pochodzi z albumu, który zapoczątkował podbój list przebojów, telewizji muzycznych i stacji radiowych przez francuskiego producenta. Mało tego, samo Memories jest jednym z pierwszych ogólnoświatowych hitów w dorobku Guetty.

W Szwecji, Austrii i Australii numer pokrył się podwójną, a w Belgii, Danii, Włoszech, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii jedynie pojedyńczą platyną. Na podium tygodniowych list przebojów Memories znalazło się aż w dwunastu krajach, z czego dwukrotnie w Polsce.

Przeczytaj również: David Guetta skończył 55 lat. Oto jego 5 najlepszych setów

Według marketingowych założeń na przełomie 2009/2010 roku, produkcja Guetty i Cudiego miała być promocyjnym motorem napędowym nowego, wtedy czwartego studyjnego albumu Francuza. Tak się oczywiście stało, ponieważ do dzisiaj Memories to najbarwniejszy punkt i tak naszpikowanego hitami krążka One Love.

Ten sam longplay przyniósł nam pierwsze superhity w dorobku Guetty, jak Sexy Bitch z Akonem, Gettin’ Over z Chrisem Willisem, później zremiksowane przez Fergie i LMFAO czy Who’s That Chick z Rihanna (z albumu One More Love).

David Guetta, Kid Cudi – Memories, obejrzyj teledysk

David Guetta i Kid Cudi ponownie w studio

Memories nadal usłyszymy podczas występów na żywo Davida Guetty, a ponad rok temu ponadczasowy numer otrzymał odświeżoną, niezbyt ambitną wersję. Francuskie producent postanowił po 12 latach pchnąć w numer trochę slap house’owego ducha, ale naprawdę nie musiał…

Sprawdź także: Stare zdjęcia twoich ulubionych DJ-ów. Jak wyglądali 20 lat temu? [cz. 1]

Wszystko wskazuje jednak na to, że Memories (2021 Remix) nie będzie naszym ostatnim wspólnym wspomnieniem Davida Guetty i Kid Cudiego, ponieważ ci zupełnie przypadkiem znaleźli się w studio i pracują nad nową muzyką!

Więcej konkretów na tą chwilę nie otrzymaliśmy, ale znając Davida Guettę premiery follow-upu do Memories możemy spodziewać się w każdej chwilii. Tak tylko rzucę w eter: future rave’owy banger z wokalami Kid Cudiego to byłoby coś.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →