News

Bohater EDM-owego mema uhonorowany w nietypowy sposób

Memy to nieodłączny element popkultury od dobrych kilkunastu lat. Jednak nie są to tylko zabawne sytuacje czy obrazki, ale również utwory muzyczne i postacie. Jeden z najbardziej znanych elektronicznych gagów to tzw. Gurning Rave Guy znany ze swojego niecodziennego wczucia w rytm muzyki. Jakiś czas temu bohater tego mema został uhonorowany w bardzo niecodzienny, lecz uroczy sposób! Przekonajmy się, o co może chodzić!

Bounce by the Ounce Guy z niesamowitym prezentem

Pewnie większość z Was kojarzy filmik, gdzie łysy mężczyzna ubrany w niebieską koszulkę bawi się w klubie, wymachując przy tym energicznie rękoma. Tym kimś jest oczywiście Shaun Jackson, czyli mieszkaniec angielskiego miasta Preston. 31 maja 2014 roku odbyła się tam impreza pod nazwą Bounce by the Ounce. Kilka dni później na kanale SS Movies na YouTubie pojawiła się czterominutowa relacja video z tego wydarzenia.

Przeczytaj również: Billy McFarland, twórca Fyre Festival, wystąpi w dokumencie After The Fyre

Właśnie na niej pojawił się Shaun, którego taneczne ruchy obejrzano ponad 10 milionów razy. Od tego momentu minęło osiem lat, lecz świat o nim nie zapomniał. Jackson został upamiętniony przez Justina Turnera i firmę Joe Shark Sandwich Toys. Brytyjczyk otrzymał swoją własną figurkę, którą będzie można nabyć od 2 grudnia na terenie Wielkiej Brytanii. Zadebiutuje ona imprezie Raindance & Just-In Time Pres: The Winter Series w Norwich, podczas której Shaun Jackson pojawi się osobiście oraz będzie rozdawał autografy.

Świat muzyki elektronicznej jest pełen memów i gagów. David Guetta z Tomorrowland 2014, różnorakie piosenki typu Blue projektu Eiffel 65 i właśnie Bounce by the Ounce Guy to bez wątpienia materiały legendarne. Myślę jednak, że sam Shaun Jackson nie sądził, że jego postać zostanie upamiętniona właśnie w ten sposób. Sądzę, że każdy z nas chciałby posiadać swoją własną figurkę, tylko akurat nie z takiego powodu jak Brytyjczyk Kto wie? Może kolejne memy związane z EDM już teraz się tworzą?

Tak prezentuje się oficjalna figurka Shauna Jacksona aka Bounce by the Ounce Guy

fot. Joe Shark Sandwich ToysPolecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →