News
Pięciu najpopularniejszych producentów muzyki elektronicznej według Spotify

Pięciu najpopularniejszych producentów muzyki elektronicznej według Spotify

Spotify to największa platforma streamingowa na świecie. Ostatnio mieliśmy okazję sprawdzić nasze statystyki w ramach akcji WRAPPED 2022, a teraz chcielibyśmy pokazać wam najpopularniejszych twórców muzyki EDM na tej platformie. Kto jest królem aplikacji w sferach muzyki elektronicznej, a kto jest pretendentem do objęcia tronu? Sprawdźmy to!

Miejsce 5 – The Chainsmokers – 31 364 976 miesięcznych słuchaczy

Ten amerykański duet był swego czasu jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie. Do ich największych hitów w historii należą Closer, Something Just Like This czy Don’t Let Me Down. Po dodaniu liczby odsłuchań tych trzech utworów otrzymujemy liczbę lekko ponad sześciu miliardów i tym samym jest to jeden z czynników, który wpływa na tak wysokie miejsce w rankingu. Dlaczego? Wszystkie wyżej wymienione produkcje są ponadczasowe i będą słuchane jeszcze przez długi, długi czas. Wpływ na taki wysoki wynik może mieć również wydanie albumów So Far So Good oraz So Far So Good Lo-fi, z których największym hitem okazał się numer High. Uzbierał on lekko ponad sto milionów odsłuchań na platformie.

Posłuchaj jednego z ostatnich popularnych wydań The Chainsmokers!

Miejsce 4 – Tiesto – 38 440 123 miesięcznych słuchaczy

Kolejny album autorstwa Tiesto zbliża się wielkimi krokami. Jego ostatnie wydania to Hot In It i 10:35. Holender ma jednak w zanadrzu takie hity jak np. Don’t Be Shy czy The Business, które mimo tego, że zostały wydane jakiś czas temu, to nadal są często odtwarzane przez fanów. Wcześniej wspomniana produkcja z Tate McRae w miesiąc uzbierała prawie 30 milionów odsłuchań na Spotify.

Przeczytaj również: Martin Garrix otwiera akademię muzyczną! Dla wybranych 3-dniowa sesja w studiu STMPD RCRDS

W porównaniu z jego największymi hitami jest to jednak wynik bardzo mierny, bo liczba wyświetleń The Motto wynosi na tę chwilę pół miliarda. Tijs znalazł się na czwartym miejscu w dużej mierze z powodu swoich zeszło- i tegorocznych hitów, ponieważ jedynym z wcześniejszych wydań, które znalazło się w jego Top 10, jest Jackie Chan sprzed czterech lat.

Tak brzmi jeden z ostatnich hitów Tiesto, czyli 10:35!

Miejsce 3 – Marshmello – 42 273 030 miesięcznych słuchaczy

Christopher Comstock jest bez wątpienia jedną z największych gwiazd przemysłu muzyki EDM na świecie. Swoim projektem Marshmello zachwyca nas już od kilku dobrych lat, lecz rok 2022 nie należał do niego. Jego jedynym popularniejszym trackiem wydanym w ciągu ostatnich 12 miesięcy było Numb z Khalidem, które na ten moment posiada 166 milionów odsłuchań. Nie jest to jednak przebój na miarę Happier, Alone czy FRIENDS. Tak czy inaczej, Amerykanin znalazł się na najniższym stopniu podium w tym zestawieniu nie bez powodu. Najważniejszym argumentem, który przemiana za sukcesem 30-latka są wcześniejsze hity, czyli np. Leave Before You Love Me, Silence czy Wolves, które nadal są bardzo popularne w serwisie Spotify.

Numb okazało się najpopularniejszym utworem Marshmello w ostatnim czasie!

Miejsce 2 – Calvin Harris – 47 386 167 miesięcznych słuchaczy

Obecność Calvina Harrisa w tym zestawieniu była wiadoma od samego początku. Szkocki DJ to jedna z twarzy muzyki elektronicznej, a przede wszystkim człowiek-legenda, który z tym przemysłem jest powiązany już dobre kilkanaście lat. Niestety jego ostatnie wydanie, czyli album Funk Wav Bounces Vol. 2 to statystyczna klapa. Najpopularniejszym wydaniem z tego projektu jest oczywiście Potion z Duą Lipą oraz Young Thugiem. Muszę jednak przyznać, że 142 miliony to stanowczo za mało. Warto dodać, że osiem z czternastu produkcji FWB 2 nie przekroczyło nawet pięciu milionów odsłuchań.

Przeczytaj również: Nowy festiwal organizatorów Tomorrowland powróci w 2023 roku – szczegóły

Jak to się stało, że Calvin Harris nadal utrzymuje się tak wysoko w rankingu? Odpowiedzią są oczywiście wcześniejsze wydania, czyli nieśmiertelne utwory pokroju One Kiss, This Is What You Came For, Summer itd. Smutnym widokiem jest tylko jedna nowa produkcja w aktualnym Top 10 takiej gwiazdy. Kto wie? Może Szkot już nigdy nie wyprodukuje numeru na miarę światowego hitu?

Ostatnie numery Calvina Harrisa nie grzeszą popularnością…

Miejsce 1 – David Guetta – 67 167 758 miesięcznych słuchaczy

Tutaj zupełnie bez zaskoczeń. Numer I’m Good (Blue) to aktualnie jeden z największych hitów na całym świecie. Potwierdzeniem tego jest liczba prawie 420 milionów odsłuchań, uzbierania w czasie około dwóch miesięcy od premiery. Astronomiczny wynik, prawda? Jest to tym samym jeden z największych hitów Davida Guetty, lecz nie można zapominać o innych numerach. Bardzo dobrze radzą sobie również kawałki Crazy What Love Can Do oraz Don’t You Worry, które uzbierały odpowiednio 182 oraz 125 milionów odtworzeń.

Nie zapominajmy również o kultowych przebojach francuskiego DJ-a, jakimi są np. Titanium, Memories oraz Sexy Bitch, które po kilkunastu latach od premiery nadal widnieją w Top 10 artysty. Guetta to jeden z najpopularniejszych artystów na platformie Spotify, który w zanadrzu ma naprawdę masę hitów. Tym samym zupełnie nie dziwię się, że to właśnie on posiada największą ilość miesięcznych słuchaczy wśród producentów muzyki elektronicznej. Tytuł jak najbardziej zasłużony, lecz szczerze spodziewałem się znacznie wyższego wyniku.

I’m Good (Blue) to bez wątpienia jeden z największych hitów roku 2022!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →