News
CORE Festival 2023 - pierwsze informacje

Nowy festiwal organizatorów Tomorrowland powróci w 2023 roku – szczegóły

Belgijski CORE Festival powróci z drugą edycją w 2023 roku. Poznaliśmy daty festiwalu oraz wiemy, kiedy wystartuje sprzedaż biletów. Czytaj dalej!

CORE Festival – nowe dziecko Tomorrowlandu

W pierwszej połowie 2022 roku sztab ludzi stojących za najpopularniejszym elektronicznym festiwalem na świecie, Tomorrowland, postanowił spróbować swoich sił w innym muzycznym świecie. Wynikiem tego był CORE Festival, który powstał we współpracy z organizatorami Rock Werchter – belgijskiego festiwalu dla fanów rocka.

Debiutancki CORE Festival odbył się w dniach 27 i 28 maja 2022 roku. Według niektórych źródeł, festiwal przyciągnął na swój teren ponad 40 000 osób, co jak na pierwszą edycję jest naprawdę solidnym wynikiem. Festiwal wyróżnił się przede wszystkim swoim multigatunkowym line-upem, w którym każdy fan muzyki mógł znaleźć coś dla siebie.

Na CORE Festival 2022 wystąpiły rapowe gwiazdy, Stormzy i Nas, oraz niezwykle różnorodna, elektroniczna śmietanka – Paul Kalkbrenner, Peggy Gou, Mura Masa, The Blaze czy Nina Kraviz. Swoje występy na belgijskim wydarzeniu zaliczyli też Jamie xx, Major League DJz czy zespół MEUTE.

CORE Festival 2022 – aftermovie

CORE Festival 2023 – pierwsze informacje

Festiwal ma szansę na stałę wpisać się do festiwalowego kalendarza w Belgii, ponieważ już wiemy, że CORE Festival powróci w 2023 roku. Wydarzenie, które nie samą muzyką żyje, odbędzie się w dniach 27 i 28 maja 2023 roku. W jego szerokiej ofercie znajdują się również niezliczone instalacje muzyczne, sztuka nowoczesna oraz miejsca, gdzie można dobrze zjeść.

Sprawdź także: Wyniki Spotify Wrapped 2022. Jak radzą sobie Calvin Harris, Martin Garrix, SHM i Marshmello?

Domem festiwalu jest park Osseghem w Brukseli, stolicy Belgii. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 16 grudnia 2022 roku o godzinie 11:00 czasu polskiego.

Sam brand CORE nie ogranicza się jednak do bycia w jednym miejscu. Scena sygnowana nazwą pojawiła się na terenie Tomorrowland 2022, a w styczniu CORE odwiedzi meksykańską miejscowość Tulum i tamtejszy klub Zamna, gdzie zagrają Cellini, Maceo Plex, Nina Kraviz oraz Vintage Culture.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →