News
Airbeat One 2023 - kto znalazł się w 1. fazie line-upu?

Airbeat One 2023 zbroi się na swoje 20-lecie. Znamy pierwszą fazę line-upu

Jeden z największych niemieckich festiwali EDM sukcesywnie kompletuje swój line-up na 20-lecie. Znamy ponad 20 artystów, którzy wystąpią podczas Airbeat One 2023. Kto to?

Airbeat One, jak zaczynał?

Airbeat One jest jednym z najstarszych festiwali z muzyką elektroniczną w Niemczech. Jego początki sięgają 2002 roku, kiedy to nosił nazwę Airbase One. W odróżnieniu od kolegi po fachu, Parookaville, zyskanie ogromnej popularności nie przyszło mu zbyt szybko.

W pierwszym roku wydarzenie odwiedziło zaledwie kilkaset osób, a barierę 10 000 odwiedzających Airbeat One przebił dopiero w 2011 roku. Od tamtej pory festiwal rośnie z edycji na edycję, co w 2022 roku poskutkowało publicznością na poziomie… 200 000 osób!

Sprawdź także: Ostatni sezon Printworks. W kalendarzu show m.in. Defected, Glitterbox, Deadmau5 i Above & Beyond

Festiwal każdego roku przybiera barwy innego kraju, w którego stylu tworzy główną scenę i całą oprawę wizualną. W poprzednich latach były to, kolejno, Włochy, Indie, Wielka Brytania oraz USA. Jaki kraj będzie motywem przewodnim Airbeat One 2023?

Airbeat One 2022 – aftermovie

Airbeat One 2023 – podstawowe informacje

W 2023 roku festiwal będzie świętował swoje 20-lecie i z tej okazji przybierze barwy swojego domu, czyli Niemiec! Wydarzenie potrwa od 12 do 16 lipca i odbędzie się w tej samej lokalizacji co w latach poprzednich – na terenie lotniska w Neustadt-Glewe.

Airbeat One 2023 jako jeden z pierwszych europejskich festiwali (wyprzedził go chyba tylko Tomorrowland Winter 2023 z wiadomych względów) ma już za sobą pierwszą fazę line-upowych ogłoszeń. W ciągu 30 dni festiwal ogłosił ponad 20 potwierdzonych nazwisk na przyszłoroczną edycję.

Na głównej scenie wystąpią: Boris Brejcha, Neelix, Paul van Dyk, Scooter, Steve Aoki oraz Timmy Trumpet. Reprezentacja hardstyle to aktualnie: Brennan Heart, Headhunterz, Noisecontrollers, Sickmode oraz Wildstylez. A za najlepsze house’owe brzmienia odpowiadać będą: Ann Clue, Claptone, Deborah de Luca, Nora En Pure oraz Skiy.

Co roku festiwal odwiedzają setki DJ-ów, więc jest to dopiero zalążek tego, czego 200 000 szczęśliwców będzie świadkami za nieco ponad pół roku.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →