News
Kiedyś to było! Przypominamy największe polskie imprezy EDM-owe cz. 1

Kiedyś to było! Przypominamy największe polskie imprezy EDM-owe (część 1.)

Aktualnie w naszym kraju odbywają się duże EDM-owe festiwale. Najlepszymi przykładami są oczywiście Sunrise Festival, Audioriver, Dreamstate Europe czy ostatnie Transmission Poland. Kilkanaście lat temu było jednak trochę inaczej, a przede chodzi tutaj o niezapomniany klimat. Na kartach historii Polski zapisały się takie imprezy jak Sensation White, Creamfields, Electrocity czy MAYDAY, jednak po niektórych z tych eventów słuch niestety zaginął. Przypomnijmy sobie najlepsze i największe imprezy muzyki elektronicznej, które odbywały się na terenie naszego kraju!

Creamfields 2007

Powiedzmy sobie szczerze, Creamfields w tamtych czasach było prawdopodobnie największą imprezą EDM-ową na świecie. Aktualnie największe eventy z tej serii odbywają się w Anglii, czyli tak naprawdę kolebce tego przedsięwzięcia. Pamiętajmy jednak, że kilkanaście lat temu poszczególne edycje tegoż festiwalu były organizowane na całym świecie, a w tym również w Polsce. Niestety, polska przygoda z imprezą nie trwała zbyt długo, ale można przyznać, że jest to kawał pięknej historii.

Pierwsze Creamfields w Polsce odbyło się w 2003 roku. My jednak chcielibyśmy skupić się na najprawdopodobniej największej imprezie z tego cyklu w naszym kraju. Edycja z 2007 roku jest jedną z najlepiej obsadzonych z uwagi na wysokiej klasy headlinerów i supporty. Odbyła się ona dokładnie 7 lipca na lotnisku Mirosławice, trzydzieści kilometrów od Wrocławia. Trwająca tylko jeden dzień impreza okazała się praktycznie najpopularniejszą w historii!

Przeczytaj również: Nie spać, zwiedzać… tylko gdzie i kiedy? Oto najlepsze polskie listopadowe eventy

Na pięciu scenach: Main Stage, Mystic House, Hypnosis Arena, Tech Genetic oraz Deep & Blue zagrały największe gwiazdy muzyki elektronicznej. Wśród artystów, którzy pojawili się w Polsce w ramach Creamfields 2007 byli np.: Jeff Mills, Chris Liebing, Felix Kroecher, Stoneface & Terminal, Kyau & Albert, Eddie Halliwell, Menno de Jong, Laidback Luke, Hardy Hard, dzisiejsza Swedish House Mafia, czyli Axwell, Sebastian Ingrosso oraz Steve Angello, a także przedstawiciele sceny Main – Vitalic, zespół The Progidy czy legendarne trio trance’owe Above & Beyond.

To tylko część line-upu niezapomnianej imprezy spod Wrocławia. Mimo że historia festiwalu Creamfields na polskich ziemiach trwała zdecydowanie za krótko, to zapisała się w kartach historii naszego kraju wielkimi literami. Kto wie? Może eventy z tej serii powrócą do Polski i ich legendarnych lokalizacji? Tęsknimy i prosimy o jak najszybszy powrót. Dom Creamfields jest również w Polsce.

Tak wyglądała oficjalna relacja z polskiego Creamfields 2007!

Stadium of Sound 2008

Stadium of Sound to kolejna impreza, która przez bardzo krótki czas utrzymała się na polskiej scenie elektronicznych eventów. Po raz pierwszy zorganizowana została w 2007 roku i pojawiły się na niej gwiazdy światowego formatu, ale o tej odsłonie powiemy przy innej okazji. Teraz chcielibyśmy przypomnieć Wam przedsięwzięcie, na którym zagrał wszystkim dobrze znany Tiesto i nie tylko!

Stadium of Sound 2008 była jedną z zaledwie dwóch imprez z tej serii na terenie Polski. Obydwie odbywały się na Stadionie Miejskim w Poznaniu jeszcze przed jego przebudową. Wszystko rozgrywało się na głównej płycie boiska, na której bawić się mogła naprawdę pokaźna liczba imprezowiczów. Trwająca zaledwie jeden dzień impreza prezentowała line-up który spokojnie mógłby być uznany za rozkład jazdy któregoś z Main Stage’ów największych festiwali EDM-owych w Europie.

6 września 2008 roku odbyła się druga i niestety ostatnia odsłona imprezy Stadium of Sound w Poznaniu. Line-up przedstawiał się naprawdę imponująco z uwagi na to, że zawierał w sobie prawdziwe legendy muzyki elektronicznej, a przede wszystkim gwiazdę światowego formatu. Podczas tej edycji SoS wzięli udział: Tiddey, Andy Duguid, CJ Stone, Alex M.O.R.P.H, Christopher Lawrence, Sebastian Ingrosso oraz headlinerzy – Eric Morillo i Tiesto!

Jedna z pięciu części występu Tiesto podczas Stadium of Sound 2008!

Tunnel Electrocity 2008

Impreza takich rozmiarów w Polsce nie była codziennością. Polska w latach 2006-2010 przechodziła prawdziwy EDM-owy szał, czego najlepszym przykładem jest impreza Tunnel Electrocity. Było to swego czasu bez wątpienia jedno z największych przedsięwzięć z muzyką elektroniczną na czele. Pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku, a już dwa lata później mogliśmy oglądać na niej najpopularniejsze gwiazdy gatunków tanecznych na świecie!

Tunnel Electrocity 2008 odbyło się 14 sierpnia 2008 roku w klasztorze cystersów w Libiążu koło Wrocławia. Była to zaledwie trzecia edycja tejże imprezy, a już mieliśmy możliwość podczas niej słuchać prawdziwych gwiazd światowego EDM-u. Historia festiwalu trwała nieco dłużej niż dwie wcześniej wymienione, lecz niestety też spotkał ją smutny koniec. Teraz jednak chcielibyśmy przypomnieć, jak wyglądał jeden z najważniejszych eventów dla polskiej sceny festiwali elektronicznych.

Przeczytaj również: Ogromny krok Insomniac Events, największego promotora w USA, w stronę walki z narkotykami

Podczas Tunnel Electrocity 2008 zagrali najpopularniejsi producenci muzyki z gatunków okołoelektronicznych w historii! W line-upie znaleźli się np. SIASIA, Carla Roca, Nitrous Oxide, Hardy Hard, Dirty South, Richard Durand, Adam Beyer, Joachim Garraud, Green Velvet, Rush, Gareth Emery, Marco V, Yoji Biomehanika, Mauro Picotto, Axwell, Booka Shade, Chicane oraz Roger Sanchez.

Bez wątpienia jest to jedna z największych edycji festiwalu Tunnel Electrocity 2008, a my w ramach nadchodzących części tej serii będziemy przypominać Wam o najlepszych imprezach elektronicznych z lat 2000-2012, które odbyły się na terenie Polski. Nie zapomnieliśmy oczywiście o Sensation White, Euforia Festival czy MAYDAY, ale nie wszystko od razu. Dajcie znać, co sądzicie o takich materiałach pod oficjalnym postem dotyczącym tego artykułu na naszym facebookowym profilu – FTB.pl!

Tak prezentował się oficjalny trailer Tunnel Electrocity 2008 czternaście lat temu!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →