News
Jak rozwijało się Transmission? Historia trance'owej imprezy

Jak rozwijało się Transmission? Historia trance’owej imprezy

Transmission Poland 2022 rozpocznie się już jutro! Na gdańskiej ERGO Arenie pojawią się takie sławy, jak MaRLo, duet Vini Vici czy John O'Callaghan! Event ten to prawdopodobnie jedna z najbardziej wyczekiwanych trance'owych imprez w naszym kraju. Miejmy nadzieję, że na jednej edycji się nie skończy, bo w ten sposób pomożemy organizatorom czeskiego przedsięwzięcia napisać nowy rozdział w jego historii. Sprawdźmy, jak powstawało i rozwijało się owo wydarzenie!

Jakoś trzeba zacząć

Historia imprezy Transmission rozpoczyna się 18 lutego 2006 roku w Czechach, a dokładniej w praskiej T-Mobile Arena. To właśnie tam odbyła się pierwsza w historii edycja tego eventu. Festiwal otrzymał specjalne hasło – „Beyond Your Fantasy” – oraz hymn przygotowany przez DJ Pacifica oraz Perana van Dijka. Wiadomo oczywiście, że pierwsze line-upy nie mogły wyglądać zbyt spektakularnie, jednak w przypadku Transmission było naprawdę solidnie.

KUP BILET NA TRANSMISSION POLAND 2022

Podczas pierwszej edycji imprezy wystąpili Vision Impossible & Metal Rob, Michael C, Martin Gredner, Quintin, M.I.K.E. Push oraz Ferry Corsten. Headliner na skalę światową – jest, VJ-e – są, czego chcieć więcej? Transmission osiągnęło sukces, ponieważ w latach 2006-2009 gatunek muzyki trance słuchany był przez znaczną część fanów EDM-u. W ten sposób Czesi i ich sąsiedzi zapragnęli, aby event w T-Mobile Arenie zaczął odbywać się cyklicznie. Tak też się stało, bo Transmission miało miejsce w 2006 roku jeszcze dwa razy, a zagrały wtedy takie osobistości, jak Armin van Buuren, Markus Schulz czy ATB.

W 2008 roku Transmission zmieniło lokalizację. Arenę T-Mobile trzeba było zmienić na O2, w której czeski event odbywa się po dziś dzień. Zmieniło się też podejście do tworzenia hymnów, ponieważ od tamtego momentu do 2019 roku pieczę nad tym procesem sprawował nie kto inny jak Markus Schulz (z wyjątkiem 2009, kiedy zajął się tym Menno de Jong). W 2014 roku odbyła się pierwsza zagraniczna edycja Transmission, która miała miejsce w słowackiej Bratysławie.

Niestety był to jedyny moment, kiedy fani Transmission mogli gościć event na Słowacji. Dwa lata później zapowiedziana została pierwsza edycja na drugim krańcu świata, a dokładniej w Australii. Wygląda na to, że muzyka trance w tamtym rejonach nadal ma się dobrze, ponieważ od 2016 roku Transmission odbywa się tam aż po dziś dzień. Nadchodząca odsłona w Sydney będzie miała miejsce 11 lutego 2023 roku, a już teraz wiemy, że pojawią się na niej m.in. Armin van Buuren oraz duety Vini Vici i XiJaro Pitch.

Tak było dwanaście lat temu w Pradze! Jak będzie jutro w Gdańsku?

Historyczny moment dla polskiej społeczności trance’owej

Transmission oficjalnie odbywało się w aż sześciu krajach tj. w Czechach, Niemczech, Chinach, Tajlandii, Australii oraz Słowacji. Polska została siódmą ojczyzną trance’owego eventu i już jutro odbędzie się jej pierwsza edycja. Podczas niej pojawią się takie osobistości, jak duet Vini Vici, MaRLo, projekt Key4050 czy Roger Shah. W line-upie nie zabrakło też naszych rodaków w postaci Indecent Noise czy onTune.

KUP BILET NA TRANSMISSION POLAND 2022

Jedno trzeba nam przyznać – jesteśmy jedną z niewielu nacji, która nadal tworzy kolebkę muzyki trance w swoim kraju. W Polsce odbywa się wiele imprez, których tematem przewodnim jest właśnie ten gatunek. Najlepszymi tego przykładami są Dreamstate Europe, Anjunabeats Europe czy wydarzenia z serii Euforia Dźwięku. To właśnie dzięki wam nasza ojczyzna widnieje na światowej mapie takowych eventów, a kto wie? Może to jeszcze nie koniec wspaniałej historii?

Tak prezentuje się oficjalny timetable Transmission Poland 2022!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →