News
Ogromny krok Insomniac Events, największego promotora w USA, w stronę walki z narkotykami

Ogromny krok Insomniac Events, największego promotora w USA, w stronę walki z narkotykami

Insomniac Events, jeden z największych organizatorów wydarzeń związanych z muzyką elektroniczną za oceanem, od lat zmaga się z problemem ciężkich narkotyków na terenie eventów. Od teraz jednak, dzięki podjętej współpracy z End Overdose, sytuacja ta może się mocno zmienić.

Zatruty rynek narkotykowy a branża festiwalowa

Substancje psychoaktywne wszelakiego pochodzenia czy rodzaju od zawsze były częścią środowiska EDM. Historii związanych o ich nieodpowiednim użyciu słyszeliśmy już wiele, jednak to, co ma teraz miejsce w Stanach Zjednoczonych, jest lawiną, której bez odpowiednich działań z czasem już nie da się zatrzymać.

Przeczytaj także: StemDrop – muzyczna rewolucja TikToka od Universal Music i Samsunga?

Z coraz większym wpływem meksykańskich karteli na amerykański rynek narkotykowy na USA zaczęła spływać fala taniego fentanylu, który sam w sobie będąc już bardzo niebezpieczną substancją, najczęściej w pełni nią nie jest. Dzięki ułatwionemu dostępowi i często celowym działaniom ludzi sprzedających tego typu substancje znalazł on również miejsce na festiwalach, gdzie niestety nierzadko pojawiają się informacje dotyczące przedawkowania bądź zażycia substancji niewiadomego pochodzenia, co w najlepszym przypadku kończy się pobytem na oddziale toksykologii. Naprzeciw temu wszystkiemu wyszedł zespół End Overdose, który działając jako organizacja non profit, postanowił wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy jej potrzebują.

Najważniejszymi fundamentami pracy organizacji jest edukacja na temat bezpiecznego użycia substancji psychoaktywnych oraz pomocy w przypadku zauważenia konkretnych objawów zatrucia bądź przedawkowania narkotyków. Ta przydała się już ponad 100 tysiącom obywateli USA, a wraz z najnowszą współpracą podjętą z Insomniac Events, liczba w najbliższym czasie się znacznie zwiększy.

End Overdose nieodłącznym elementem każdego wydarzenia

Na każdym większym wydarzeniu znajdziemy punkt pomocy medycznej bądź ratowników będących w gotowości w razie wypadku, jednak jeśli chodzi o narkotyki, to organizacja End Overdose jest zdania, że zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć. Od teraz, dzięki współpracy podjętej z Pasquale Rotellą, założycielem Insomniac, organizacja będzie nieodłącznym elementem każdego wydarzenia, gdzie będzie stacjonować oraz edukować samych uczestników na temat tego, na co powinni uważać, w jaki sposób mogą udzielić pierwszej pomocy osobie z zatruciem niewiadomą substancją oraz dlaczego ich inicjatywa jest tak ważna.

Bezpłatnie również na miejscu do dyspozycji uczestników będą testery substancji psychoaktywnych oraz tzw. Narcan, lek zatrzymujący działanie opioidów w przypadku przedawkowania. Całe działanie organizacji End Overdose, oprócz dotychczasowego systemu wpłat przez darczyńców, zostanie mocno wsparte finansowo przez giganta branży festiwalowej, co finalnie może przyczynić się do całkowitego obrotu sytuacji mającej obecnie miejsce za oceanem.

Zobacz krótki poradnik dotyczący użycia darmowych testerów udostępnianych przez organizację End Overdose
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →