Artykuł
Vintage Culture: "... To wydarzenie jest dla wieloletnich fanów, którzy byli świadkami każdego etapu mojej kariery" - wywiad

Vintage Culture: „… To wydarzenie jest dla wieloletnich fanów, którzy byli świadkami każdego etapu mojej kariery” – wywiad

Vintage Culture w najnowszym wywiadzie zdecydował się podsumować miniony rok oraz opowiedzieć o przyszłych planach. Sprawdźmy co słychać u brazylijskiego twórcy.

Vintage Culture podsumowuje 2022

Vintage Culture to zdecydowanie jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich lat. Brazylijski producent ma za sobą świetny rok. Obrazuje to chociażby ranking DJ Mag, w którym artysta awansował względem poprzedniego roku o sześć pozycji, dzięki temu znajdując miejsce zaraz przed pierwszą dziesiątką.

W 2022 twórca grał chociażby na Tomorrowland czy w formie b2b z Claptone na Ultra Miami. Dodatkowo producent zaliczył rezydencję w Hi Ibiza czyli jednym z najpopularniejszych klubów na całym świecie. W związku z taką ilością osiągnięć Vintage Culture zdecydował się podsumować ostatni rok w najnowszym wywiadzie.

Przeczytaj też: To się dzieje! Skrillex wyda album(y) w 2023 roku

Na początku twórca opowiada o asymilacji do stylu życia światowego DJ-a. DJ cieszy się, że jego własny rozwój pozwolił mu na przykład zwiedzić sporą grupę nowych krajów:

To jest coś, nad czym pracowałem codziennie przez ponad 10 lat. Miałem oczekiwania kiedy tempo zaczęło się zwiększać, ale 2022 przekroczyło moje nadzieje. Ponieważ mój zespół i ja pracowaliśmy tak ciężko przez te lata, doceniałem każdą minutę. Wielką niespodzianką było przybycie do krajów
w których nigdy wcześniej nie byłem, a publiczność zna moje piosenki i śpiewała razem z nimi podczas koncertów. Od razu poczułem się mile widziany i swobodnie.

Przyznaję, że na początku roku tęskniłem za domem, ale ustanowienie pewnego rodzaju rutyny pomiędzy nagrywaniem a trasą koncertową pomogło mi zachować koncentrację. Pracuję z tym samym zespołem już od kilku lat. Utrzymują mnie w skupieniu i dają mi poczucie znajomości, kiedy całe moje otoczenie jest zupełnie nowe. […] Bycie blisko mojej rodziny jest kluczowe dla mojej kariery. Dzięki nim jestem pokorny i przypominają mi o tym, co jest ważne w życiu. Poza domem, jestem Vintage Culture. Ale z moją rodziną jestem po prostu Lukasem, synem i starszym bratem.

Tam grało się najlepiej w 2022

Następnie twórca został zapytany o wrażenia związane z festiwalami, na których miał okazję grać w zeszłym roku. Zapytany o to, czy któryś go w sposób szczególny zaskoczył Vintage Culture odpowiada:

Każdy był wyjątkowy na swój sposób. Gra z Claptone na Ultra była godna uwagi. Burning Man to świat sam w sobie. I oczywiście, rozmiar i zakres Tomorrowland i EDC zapierają dech w piersiach. Muszę oddać sprawiedliwość organizatorom tych imprez. Każdy z nich był prowadzony z pełnym profesjonalizmem. Również festiwal Defected w Chorwacji był bardzo wyjątkowy. Był wypełniony prawdziwymi miłośnikami muzyki i fanami […] Po drodze zżyłem się z kilkoma innymi producentami. To wspaniałe uczucie widzieć po drodze swoich przyjaciół i znajome twarze. Spotykanie się na trasie daje nam poczucie koleżeństwa.

Później Vingate Culture został poproszony o przybliżenie swojego nowego projektu Vintage is a Festival. Jak się okazuje ma być to wydarzenie, które nie będzie skupiało się tylko na muzyce DJ-a. Całość ma być swojego rodzaju podziękowaniem dla fanów artysty:

Koncepcja „Vintage is a Festival” polega na połączeniu muzyki, pokazów, a nawet mody, którą nosimy, w jedno wyjątkowe wydarzenie. To wydarzenie jest dla wieloletnich fanów, którzy byli świadkami każdego etapu mojej kariery, a także dla nowych fanów, którzy niedawno odkryli moją muzykę. Przejdę przez mój katalog muzyczny od moich początków, poprzez rozwój i wzrost i w końcu gdzie moja muzyka jest dzisiaj.

Będzie to miało miejsce na różnych scenach w ciągu dnia. Każda scena będzie miała swoje unikalne efekty specjalne, oświetlenie i klimat. Jestem bardzo wdzięczny fanom, którzy byli ze mną podczas tej szalonej jazdy. Chcę się im odwdzięczyć i docenić muzykę, która po raz pierwszy zwróciła ich uwagę kilka lat temu, kiedy po raz pierwszy odkryli Vintage Culture.

Vintage Culture & Claptone @ Ultra Music Festival Miami 2022

Vintage Culture w 2023?

W dalszej części pada pytanie o imprezy, na których artysta zagra w 2023. Standardowo nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Vintage przyznaje, że cieszy się z jego ogłoszonego już zaproszenia na UMF. Twórca daje też jasno do zrozumienia, że nie jest to jedyny wielki festiwal, na którym go w tym roku zobaczmy:

Jeśli chodzi o nadchodzące międzynarodowe festiwale, jestem podekscytowany że wrócę na Ultra Festival w 2023 roku. Ten cały tydzień w Miami wokół festiwalu to wydarzenie. Muszę być ostrożny z ogłoszeniami, bo każde wydarzenie ma swój własny plan i harmonogram ogłoszeń. Ale spotkam się z moimi fanami na całym świecie na największych imprezach, jakie elektroniczna muzyka ma do zaoferowania. Mój harmonogram wydawniczy jest kompletny na następne sześć miesięcy, a harmonogram trasy na 2023 rok zostanie ogłoszony ogłoszony na początku przyszłego roku.

Brazylijczyk został zapytany również o swoje własne brzmienie. Artysta zdaje się spoglądać na całą sytuację dość trzeźwo, odpowiadając, że komfortowo czuje się z tym co robi, ale nie zamyka się na wszechobecne inspiracje:

Podczas podróży dookoła świata jestem ciągle stymulowany przez nowe dźwięki i muzyczne tekstury z wielu różnych kultur. To może być coś, u kierowca Ubera w radiu samochodowym w Skandynawii, lub piosenka grana w restauracji w Chorwacji. W tym momencie czuję się bardziej komfortowo z dźwiękiem, który tworzę niż kiedykolwiek wcześniej. Ale będzie trwała ewolucja muzyki. Rdzeniem każdego utworu będzie świetna piosenka, z mocnymi melodiami i tekstami. To zawsze będzie będzie wspólnym mianownikiem moich produkcji. Jednakże, rewolucja będzie postępować z czasem.

Nadchodzą spore collaby?

Na koniec DJ został poproszony o wskazanie swojego wymarzonego collaba oraz b2b w 2023. Jak da się zrozumieć, kilka z takich współprac ma już być zakończona, a ich efekty poznamy niedługo:

W 2023 roku czeka mnie kilka wspaniałych niespodzianek związanych z moją nową muzyką i collabami. Muszę zachować niektóre z tych niespodzianek aż do przyszłego roku, ale będą one z artystami, których podziwiam i szanuję. Jest wielu artystów którzy wpłynęli na mnie z biegiem czasu i wielu z nich jest spoza poza muzyki tanecznej. Podziwiam RÜFÜS DU SOL już od już od dłuższego czasu i zawsze czekam na ich nowe wydawnictwa.

Remiksowałem dla nich, ale nie pracowaliśmy jeszcze nad oryginalnym utworem. Ogólnie rzecz biorąc, kaliber artystów których spotkałem w 2022 roku jest zdumiewający, niektórzy są producentami, których podziwiałem od dziecka. Nauczyłem się tak wiele w tym roku i naprawdę próbowałem nadrobić czas, który straciliśmy podczas pandemii. Teraz, gdy w Europie i Ameryce Północnej nadeszła zima, w domu w Brazylii zaczyna się lato. Zapamiętam rok 2022 jako jedno niekończące się lato muzyki.

A jaki będzie rok 2023 dla Vintage Culture? Tego dowiemy się już niebawem. W oczekiwaniu na enigmatycznie zapowiedziane premiery twórcy nie zapomnijcie rzucić okiem na naszego Facebooka, gdzie codziennie czekają na was najlepsze newsy ze świata muzyki elektronicznej.

Vintage Culture DJ Set From Hï Ibiza

Pełen wywiad znajdziecie na stronie weraveyou.com
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →