News

To się dzieje! Skrillex wyda album(y) w 2023 roku

Ostatnio mieliśmy okazję wspominać o Skrillexie w ramach jego kolejnego kamienia milowego. Chodziło oczywiście o przekroczenie kolejnego progu związanego z wyświetleniami. Teraz jednak chcielibyśmy przekazać Wam dobrą nowinę związaną z jego muzyką. Wygląda na to, że Sonny w 2023 roku wyda swój długo wyczekiwany album! Co wiemy na jego temat? Sprawdźcie sami!

Skrillex powraca do wydań pełnometrażowych?

Pewnie wielu z Was zdaje sobie sprawę, że od premiery ostatniego i jedynego w karierze Sonny’ego LP minęło już prawie dziewięć lat. W marcu 2014 roku Skrillex zadebiutował ze swoim debiutanckim albumem studyjnym pt. Recess. Projekt promowały cztery single tj. Try It Out, Recess, Ragga Bomb oraz Dirty Vibe. W sumie na tym krążku znalazło się jedenaście utworów, a gośćmi Amerykanina okazali się być np. Kill the Noise, Chance the Rapper, Diplo czy duet Ragga Twins.

Album zyskał największą popularność w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Czwarte miejsce na liście US Billboard 200 to naprawdę znakomity wynik, lecz w tym przypadku można było mówić tylko i wyłącznie sukcesie komercyjnym. Oceny płyty nie były jednak tak przychylne. Średnia ocen Metacritic wynosi aktualnie 59 na 100, chociaż w tamtych czasach nota 3.5 na 5 od serwisu Rolling Stone mogła Sonny’ego ucieszyć. Pomimo średnich recenzji Recess zapisało się w historii muzyki elektronicznej jako jeden z najlepiej sprzedających się krążków z gatunku dubstep. Jak będzie w przypadku nadchodzącego LP Skrillexa?

Przeczytaj również: Skrillex przekroczył ponad 18 MILIARDÓW streamów jako artysta

Trzeba sobie powiedzieć jedno, album Skrillexa to jedne z najbardziej wyczekiwanych LP w historii EDM-u. Sonny na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat raczył nas małymi prezentami w postać pojedynczych wydań lub EP. Wraz z rozpoczęciem rok 2023 jego socialmedia odżyły, a na Facebooku pojawił się około 40-sekundowy filmik przedstawiający piosenki ID Amerykanina, które rzekomo znajdą się na jego nadchodzącym krążku.

Należą do nich produkcje z takimi gwiazdami jak Fred Again, Kid Cudi, Porter Robinson, Trippie Redd czy Missy Elliott. Niektóre z nich Skrillex promował już pięć lat temu. Warto również dodać, że ich duża część znajduje się już na YouTube oczywiście w wersjach nieoficjalnych. Pojawiły się rónież głosy jakoby Sonny miał materiał nie tylko na jeden album, ale na znacznie więcej. Ile jest w tym prawdy? Co oznacza skrót QFF/DGTC? Kiedy otrzymamy od Amerykanina nowy krążek? Wiemy tylko, że Amerykanin wraca i wraca pod swoim głównym aliasem!

QFF/DGTC 23 to teaser nowego albumu Skrillexa?
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →