News

Ultra Miami 2023 a bezpieczeństwo. Co wiemy po festiwalu?

Ultra Miami to bez wątpienia jeden z największych festiwali EDM-owych na świecie. Jak przebiegała edycja 2023 w Bayfront Park pod kątem bezpieczeństwa uczestników?

Ultra Miami 2023 nadzwyczajnie spokojne

Na samym początku warto przypomnieć, że Ultra Miami to prawdziwy gigant na scenie EDM-owych festiwali. Jego międzynarodowe odsłony odbywają się m.in. w Korei, Japonii, Meksyku czy Chorwacji. Tematem, który zawsze będzie poruszany ze względu na organizację tak wielkiego przedsięwzięcia, jest oczywiście bezpieczeństwo. Każdy fan muzyki elektronicznej doskonale wie, czym jest dobra zabawa. Cały czas pamiętajmy jednak, że trzeba to robić odpowiedzialnie, bo następstwa braku rozsądku mogą być bolesne.

Możemy odetchnąć z ulgą – Ultra Miami 2023 przebiegło niemal w stu procentach bez szwanku. Na tą chwilę wiemy o tylko 14 zatrzymaniach, które związane były z niepożądanym wstępem na teren wydarzenia, użyciem nieautoryzowanych kart kredytowych czy nieodpowiednim zachowaniem uczestników. Od strony sanitarnej również wyglądało to całkiem dobrze. W piątek oraz sobotę udzielono pomocy 49 osobom. Niestety, kilkoro z nich musiało zostać przewiezionych do szpitala.

Przeczytaj również: Hardwell, Martin Garrix i inni – sety gwiazd Ultra Miami 2023 już dostępne

Niska liczba zatrzymań na Ultra Miami 2023 związana jest ze wzmożoną ochroną wydarzenia. Na przestrzeni kilku ostatnich lat festiwal był tematem wielu sporów. Bayfront Park miał oficjalnie przestać być domem dla EDM-owego przedsięwzięcia, jednak edycja z 2019 roku okazała się organizacyjnym fiaskiem. Wszystko ze względu na brak odpowiedniej komunikacji miejskiej czy problemy z kontaktem z organizatorami.

Sądzę jednak, że żyjemy w takich czasach, że liczba zatrzymań oraz poszkodowanych będzie z roku na rok maleć. Wygląda na to, że organizatorzy festiwalu w Bayfront Park w końcu znaleźli swój złoty środek w zakresie ochrony uczestników i samego wydarzenia. Nie ma podobnego eventu na świecie, na którym nie wydarzyłoby się nic związanego z przestępstwami lub uszczerbkiem na zdrowiu. To tematy powszechne i nawet taki gigant jak Ultra Miami się bez tego nie odbędzie, choć ufajmy, że skala będzie jak najmniejsza.

Obejrzyj zdjęcia z Ultra Miami 2023!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →