News
Tomorrowland, Dimitri Vegas & Like Mike i odkrycie Lost Frequencies. Kim jest Nick Royaards?

Tomorrowland, Dimitri Vegas & Like Mike i odkrycie Lost Frequencies. Kim jest Nick Royaards?

Sukces każdego topowego artysty nie jest tylko jego zasługą, a często również jego teamu lub odpowiedniego managera. Nick Royaards to człowiek odpowiadający m.in. za kariery Dimitri Vegasa & Like Mike'a i Lost Frequencies, a wszystko zaczęło się od Tomorrowlandu. Czas przybliżyć jego postać.

Kim jest Nick Royaards?

Aby przybliżyć postać Nicka Royaardsa, musimy cofnąć się do 2006 roku i startu jego pierwszej firmy. Blue Flame w zaledwie 4 lata stała się największym producentem nocnych konceptów w Belgii, gdzie w 2010 roku zorganizowała około 150 nocnych wydarzeń dla ponad 100 000 osób.

Za czasów Blue Flame, Nick jako pierwszy sprowadził do Belgii Sebastiana Ingrosso, Dada Life, Yellow Claw, A-Traka czy Chuckie. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów dla japońskiego DJ Maga, logicznym dla niego wtedy było, że zacznie pracować z Tomorrowland i odpowiadać za jedną z festiwalowych scen.

Sprawdź także: Plejada gwiazd EDM stworzyła remake imprezowego klasyka Pum It Up

Na przełomie 2012 i 2013 roku, czyli 2 lub 3 lata po rozpoczęciu współpracy z Tomorrowlandem, Nick Royaards rozpoczął rozmowy z jednym z właścicieli festiwalu dotyczące wzięcia się na poważnie za management artystów. W tamtym czasie Tomorrowland już się tym zajmował, ale nie miał osoby, która mogłaby zrobić z tego odpowiednio prosperujący odłam firmy. Tak rozpoczęła się współpraca Nicka z Dimitri Vegasem & Like Mike oraz Yves V.

Obejrzyj set Dimitri Vegas & Like Mike z Tomorrowland 2013

Nick Royaards o współpracy z Dimitri Vegas & Like Mike

Zanim jeszcze Nick zaczął zajmować się swoimi pierwszymi artystami, postanowił sprzedać Blue Flame. Nastąpiło to w 2012 roku, a początek jego współpracy z Dimitri Vegasem & Like Mike datowany jest na rok 2013. Od początku wiedział, że belgijskich braci czekają wielkie rzeczy.

Bardzo wcześnie zauważyłem, że chłopaki są skazani na wielkie rzeczy. Każdy, kto spotkał Dimiego i Mike’a, wie jak bardzo są oni pochłonięci osiąganniem swoich celów i przenoszeniem swojego sukcesu o kolejny szczebel. To zaraźliwa cecha i wielki motywator dla każdego, kto z nimi pracuje. Co roku wyznaczamy sobie cele na kolejne 12 miesięcy do przodu. Od pierwszego dnia nie tracą czasu i pchają swoją karierę do przodu. Wielkie pomysły i marzenia są poparte wielkim zaangażowaniem i ciężką pracą. Przy tak wielu projektach realizowanych w jednym czasie i działaniu w wielu strefach czasowych zarządzanie ich działaniami to odpowiedzialność 24/7. Jesteśmy jak rodzina, więc to coś więcej niż biznes. Mam niesamowity zespół zbudowany wokół chłopaków, co pozwala mi nadzorować każdy element tego, co musi być zrobione, aby pozwolić im być takimi artystami, jakimi są i osiągać wyznaczone cele.

Wsparcie Nicka jest zauważalne na każdym kroku ich kariery. Każdego roku Dimitri Vegas & Like Mike występują na głównej scenie Tomorrowlandu dostając najlepsze czasowo sloty, mają swoją rezydenturę na Ibizie i od lat nie znikają z pierwszej piątki rankingu TOP 100 DJs, w którym zwyciężyli w 2019 i 2015 roku.

Dimitri Vegas & Like Mke, Timmy Trumpet, Edward Maya – Feel Your Love (Tomorrowland Mix)

Lost Frequencies zawdzięcza swój sukces Nickowi

Rozpoczęcie ich wspólnej historii jest jak z filmu i zapewne każdy młody producent chciałby, aby jego los potoczył się tak samo. W 2014 na komputer Nicka Royaardsa i Dimitri Vegasa trafiło demo, które zostało wysłane do jednej z zaprzyjaźnionych wytwórni. Było nim Are You With Me, jeden z obecnie największych hitów Lost Frequencies.

Nick przyznał, że muzyka do niego przemówiła i był przekonany, że gość stojący za numerem ma nieprawdopodobny potencjał. Okazało się, że w tamtym czasie Lost Frequencies miał na swoim koncie zaledwie kilka występów DJ-skich w Belgii i mało kto wiedział o jego istnieniu.

Dowiedziałem się, że artysta znany jako Lost Frequencies miał na swoim koncie zaledwie kilka setów DJ-skich, więc dostrzegłem doskonałą okazje do poprowadzenia tego nowego, młodego talentu w kierunku udanej międzynarodowej kariery jako artysta. Spotkaliśmy się, wymieniliśmy pomysły, wyjaśniłem swoją wizję i okazało się, że jest między nami jakieś niesamowite połączenie. Zaczynaliśmy jako młody lokalny talent, by stać sie globalną gwiazdą muzyki z potężnym live show, która wyprzedaje hale koncertowe na całym świecie, osiąga ponad 5 miliardów streamów i ma niezliczoną ilość platynowych i diamentowych płyt w ponad 50 krajach. Nie tak źle jak na 28-latka.

Gdyby to było mało, Lost Frequencies jest pierwszym belgijskim artystą, którego 5 pierwszych singli wylądowało na 1. miejscu belgijskich list przebojów i znalazł się w TOP 100 najczęściej słuchanych artystów na świecie na Spotify.

1 oraz 2 grudnia 2022 roku będziemy mieli idelną okazję, aby obejrzeć ten belgijski talent na żywo. Lost Frequencies wystąpi najpierw w warszawskiej Stodole, a następnie krakowskim klubie Studio.

Live show Lost Frequencies podczas Tomorrowland 2022

Nick Royaards nadal produkuje największe EDM-owe wydarzenia w Europie

Pomimo sprzedaży swojej firmy odpowiadającej za produkcje wydarzeń, Nick Royaards nadal czynnie uczestniczy w festiwalowo-eventowym świecie. Każdego lata współtworzy Tomorrowland, a powstanie potężnych Bringing Home The Madness oraz Garden Of Madness to przede wszystkim jego zasługa. W 2017 Nick i Vegasi ustanowili rekord największego solowego show DJ-skiego w Niemczech z Bringing The Madness, z którym wystąpili w Veltins Arena dla 45 000 osób.

Aktualnie jego drugi podopieczny, Lost Frequencies, jest w międzynarodowej trasie koncertowej obejmującej ponad 20 show na całym świecie. Chyba nie muszę wspominać, kto jest jej współproducentem.

3 Are Legends, Yves V, Angemi i… John Newman?

Obecnie Nick Royaards skupia się na managemencie swoich obecnych podopiecznych, w których skład wchodzą Dimitri Vegas & Like Mike, Lost Frequencies, Yves V, Angemi oraz 3 Are Legends. Pomimo 100% skupienia swojej energii na wymienionych artystach nie wyklucza, że być może pod jego skrzydła dołączy niedługo… wokalista John Newman! Kto wie, może niedługo zobaczymy go w line-upie festiwalu Tomorrowland?

Calvin Harris – Blame ft. John Newman

Cytaty pochodzą z wywiadu Samanthy Reis z Nickiem Royaardsem, który ukazał się w październikowym wydaniu We Rave You: Magazine.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →