News
Plejada gwiazd EDM z remake'm ogromnego imprezowego klasyka. "Dont You Know..."

Plejada gwiazd EDM stworzyła remake imprezowego klasyka „Pump It Up”

Ogromny światowy hit, który rozkręcił już niejedną imprezę, doczekał się elektronicznego remake'u. Jak brzmi jego nowa wersja?

Musisz podkręcić to, ale remakiem

No dobra. Dzisiaj jest grubo. Remake’u doczekał się bowiem jeden z największych imprezowych przebojów. Chyba każdy z nas miał w końcu kiedyś okazję bawić się przy dźwiękach kultowego Pump It Up.

Utwór ten świetnie się sprawdza na imprezach i domówkach, osobiście przypominam sobie przynajmniej dwie zabawne historie właśnie z tym utworem w tle. Zgaduję, że to i tak mierny wynik przy niektórych zagorzałych imprezowiczach.

Można zatem czuć nie lada podekscytowanie w związku z remakiem kawałku Danzela… z tym że to nie o jego utwór chodzi. Mało osób wie, że autorem oficjalnej wersji kawałka jest zespół Black & White Brothers.

Wypuścili oni bowiem wersje disco i a cappella utworu zatytułowanego Pump It Up już w 1998 roku, kiedy to hit Danzela powstał dopiero w 2004. Dlatego właśnie to utwór duetu doczekał się remake’u. I to remake’u od nie byle kogo.

The Black & White Brothers – Pump It Up (Radio Mix)

Nad projektem siedział bowiem cały szereg znanych producentów. Przede wszystkim mówimy o powrocie słynnego 3 Are Legend tworzonego przez Steve’a Aokiego oraz Dimitri Vegasa & Like Mike’a. Prócz tego swój wkład w produkcję wnieśli również Tujamo oraz Jaxx & Vega. Przy takim zestawieniu remake nie może się nie udać, prawda?

No nie do końca. Być może to dość kontrowersyjna opinia, ale po przesłuchaniu utworu czuję lekki niedosyt. Jak wiemy, materiał, nad którym pracowali artyści, ma pokaźny imprezowy potencjał. Nie można powiedzieć, że remake nie jest utworem imprezowym, bo jak najbardziej jest.

Problem jest jednak inny. W remake’u zmieniła się bowiem natura całego kawałka. Oryginalne, skoczne brzmienie zostało zastąpione przez całkiem typowe elektroniczne, klubowe nuty. Sam drop mocno podkreśla wkład Tujamo w utworze.

Przeczytaj też: Charlotte de Witte, Alok i inni – posłuchaj setów zwycięzców DJ Mag TOP 100 DJs

Brzmienie to jest bowiem niemalże identyczne z tym, które słyszymy w słynnym Drop That Low. Jedyny problem jest taki, że w nowej wersji Pump It Up brzmienie to ma znacznie mniej chwytliwą melodię. Sam utwór mocno wyciąga kultowy wers wokalny, który zdaje się świetnie komponować z elektroniką.

Dodatkowo mówimy oczywiście o wysokim standardzie, jeśli chodzi o produkcję muzyki. Czy remake Pump It Up wykonany przez grupę DJ-ów jest zły? Nie, nie jest. Wydaje mi się jednak, że każdy z nas oczekiwał czegoś więcej przy takim materiale.

Najnowsze utwór znajdziecie już teraz na platformie YouTube. Osobiście bardzo ciekaw jestem również waszej opinii o kawału. Nie wstydźcie się podzielić nią za pośrednictwem naszego Facebooka.

3 Are Legend, Tujamo, Jaxx & Vega – Pump It Up (ft. Black & White Brothers)
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →