News

Skrillex przekroczył ponad 18 MILIARDÓW streamów jako artysta

Skrillex to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci, jeśli chodzi o nowoczesną muzykę elektroniczną. Jest zdobywcą aż ośmiu nagród Grammy, a także twórcą wielu produkcji dla największych gwiazd w showbiznesie. Tracki Sonny'ego jakiś czas temu przekroczyły w sumie 18 miliardów odtworzeń na wszelkich platformach streamingowych. Przypomnijmy więc sobie, jak potoczyła się jego kariera!

Skrillex. Jak stać się ikoną muzyki elektronicznej

Kariera Sonny’ego Moore’a rozpoczęła się w roku 2004, kiedy jako 16-latek dołączył do posthardcore’owego zespołu From First to Last. Spędził tam trzy lata, a po odejściu z bandu zaczął tworzyć muzykę elektroniczną. Pięć lat po rozpoczęciu przygody z muzyką ujawnił swoje dubstepowe alter ego, czyli oczywiście Skrillexa. Jego pierwszym singlem okazał się numer pt. Weekends, który stworzony został z pomocą wokalistki o pseudonimie Sirah.

Tego samego dnia, tj. 7 czerwca 2010 roku, Sonny wydał na światło dzienne swoje pierwsze EP jako SkrillexMy Name Is Skrillex. Tak rozpoczęła się piękna historia. Kilka miesięcy później zaprezentował znane nam dobrze Scary Monsters and Nice Sprites. Był to pierwszy większy hit Moore’a, lecz najlepsze miało dopiero nadejść. W lutym 2012 swoją premierę miał Bangarang, czyli największy dubstepowy hit w historii muzyki elektronicznej, który pokrył się 15-krotną platyną!

Przeczytaj również: Wspólny hit Aviciiego i Nicky’ego Romero skończył 10 lat!

Lata mijały, a Skrillex łapał się nowych zajęć. W 2013 roku powstał duet Jack U, który nie przetrwał próby czasu ze względu na inne rozmaite projekty, którymi zajmował się Diplo. Niemniej jednak spod tego projektu wyszły takie hity jak np. Take U There czy Where Are U Now. Warto też wspomnieć, że Sonny jeszcze wcześniej stał się członkiem bandu Dog Blood, który jednak nie osiągnął wielkiej rozpoznawalności.

W ciągu kilku ostatnich lat Sonny powracał jako Dog Blood oraz solowy artysta. Skrillex jednak nie próżnował i pomagał również innym artystom w produkcji ich utworów. Jego najnowszym projektem jest numer Torture Me stworzony razem z hyperpopowym duetem 100 Gecs. To jednak nie wszystko! 34-latek w latach 2018-2022 pracował z takimi gwiazdami jak np. Justin Bieber, Lady Gaga, Beyonce, Ed Sheeran i innymi wielkimi postaciami ze świata muzyki.

Chciałbym w ten sposób zaznaczyć, że kolejny miliard odsłuchań dla Sonny’ego jest bardziej niż zasłużony. Skrillex to artysta kompletny, którego cały dorobek muzyczny jest znacznie bogatszy, niż nam się wydaje. Zaryzykuje stwierdzenie, że jest nawet profesorem muzyki elektronicznej. Ponad 18 miliardów odtworzeń na wszelkich platformach streamingowych to osiągnięcie, które dla pewnych DJ-ów jest praktycznie niemożliwe. Boli jednak fakt, że tak rzadko wydaje on swoje własne tracki. Wygląda jednak na to, że w 2023 roku może się to zmienić. To wszystko za sprawą kolejnej utalentowanej gwiazdy – o pseudonimie Fred again..

Przypomnijmy sobie dubstepowy hit Skrillexa z 2012 roku!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →