News
Oliver Heldens po raz kolejny z Reinierem Zonneveldem! Posłuchaj „Samsary”

Oliver Heldens po raz kolejny z Reinierem Zonneveldem! Posłuchaj „Samsary”

Kooperacje na linii Oliver Heldens - Reinier Zonneveld to już tak naprawdę codzienność. W ciągu kilku ostatnich lat otrzymaliśmy od Holendrów prawdziwe techno hity, które zachwycały na każdym kroku. Najlepszym tego przykładem były np. numery Balearic Mornings czy Saw Of Olympus. Teraz przyszedł czas na kolejne wspólne wydanie artystów pt. Samsara. Sprawdźmy, jak ono się prezentuje!

Czy Oliver Heldens i Zonneveld pochłonęli rynek techno?

Samsara to już szósta wspólna produkcja holenderskich producentów. Połączenie założyciela Filth On Acid oraz alter ego Heldensa po prostu działa. Trzeba tutaj powiedzieć, że w żadnym wypadku nie jest to quantity over quality. Już przy ich pierwszym wydaniu wiadomo było, że czekają nas konkretne zmiany nie tylko w dyskografii Olivera, ale również całym przemyśle muzyki techno.

Poprzednie tracki Zonnevelda i Heldensa postawiły naprawdę wysoką poprzeczkę, lecz o najnowszej Samsarze mogę powiedzieć, że zdała egzamin bezbłędnie. Jest to przede wszystkim numer, który zahacza swoim brzmieniem o buddyzm. Tytuł oznacza dosłownie 'wędrówkę dusz’, a co ciekawsze ich następne wydane będzie nosić nazwę Nirvana. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że te słowa są ze sobą ściśle powiązane.

Przeczytaj również: Maddix remiksuje hitowe Tell Me Why Supermode. Posłuchaj

Samsara jest kolejnym numerem autorstwa dwóch holenderskich maestro muzyki techno, który spełnił nie tylko moje oczekiwania, ale mam nadzieję, że fanów również. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest to jedna z ich lepszych współprac. Wszystko ze względu na niesamowity klimat, uzależniającą melodię i przede wszystkim mroczne dropy. Ciekawi mnie brzmienie drugiej części „EP-ki”, czyli wcześniej wspomnianej Nirvany, a ta ukaże się już za tydzień!

Wiele razy miałem w głowie myśl na temat wspólnego aliasu Zonnevelda oraz Heldensa. Skoro mamy już sześć ich pełnoprawnie wydanych numerów, a siódmy ukaże się lada chwila, to czemu by nie mówić tutaj o tak bliskiej współpracy? Kto nie chciałby usłyszeć jeszcze więcej wspólnych setów w stylu techno lub acid? Jeżeli taki koncert miałby odbyć się na naszym Sunrisie (a w tym roku było blisko), to gwarantuję, że wielu polskich słuchaczy byłoby wniebowziętych.

Posłuchaj techno w klimatach buddyzmu od Heldensa i Zonnevelda!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →