News
To nie koniec remake'ów! Nową wersję hitowego utworu zaprezentowali Dubdogz

To nie koniec remake’ów! Nową wersję hitowego utworu zaprezentowali Dubdogz

Nie tylko Europą i Stanami człowiek żyje. Sprawdzamy, co słychać na brazylijskiej scenie muzyki elektronicznej. W roli głównej - Dubdogz.

Dubdogz sięgają po klasyka

Ależ nam się rozleniwili ci producenci. W ostatnim czasie zewsząd spływają do nas remake’i dawniejszych hitów. Nie mówię, że branie na tapet oldschoolowego klasyka jest prostym zadaniem. Z drugiej strony, trzeba się mocno postarać żeby mając większe zdolności w produkcji zepsuć utwór, który odniósł już sukces.

Często wystarczy zmienić układ perkusji, odświeżyć trochę brzmienia, podkreślić bardziej bas i remake gotowy. Nie dość, że odpada tworzenie melodii, ryzyko związane z tym czy okaże się ona właściwa, to jeszcze sam fakt, że każdy chce sprawdzić nową wersję dawnego hitu, zapewnia mocny zastrzyk odsłon.

Do grona producentów, którzy dopisali na swoje konto remake w ostatnim czasie dołączył duet Dubdogz. Tym razem jednak sprawa zapowiada się dość intrygująco. Zazwyczaj w kontekście remake’ów pod lupę brane były starsze taneczne lub popowe hity, teraz jednak mowa o punku.

Przeczytaj też: Czy to już nie przesada? Dwie topowe gwiazdy dubstepu wydadzą house’owy singiel?

Jest to generalnie bardzo ciekawy nurt muzyczny w kontekście całej współczesnej muzyki. Punkowi bowiem bardziej niż cele muzyczne, przyświecała wspólna idea. Ulotki zachęcające do tworzenia nowych zespołów pokazywały nawet obrazkowo jak zagrać podstawowe punkowe akordy na gitarze.

Nie można jednak lekceważyć tego gatunku, bo za nim i jego pochodnymi stoi wiele światowych hitów. Jednym z nich jest utwór Psycho Killer od zespołu Talking Heads. To właśnie po tą produkcję sięgnęli Dubdogz wraz z Maxximalem i Mc Hoolywood.

Ich produkcja jest dość klasycznym house’owym flipem. Co ciekawe w całości króluje bas użyty już przez Maxximala w utworze Super Bitch 2.0. Całość zatytułowana Oi Oi Oi zapewne dość łatwo podbije parkiety klubów w Ameryce Południowej. Produkcji posłuchacie już teraz za pośrednictwem YouTube’a.

Dubdogz, Maxximal, MC Hollywood – Oi Oi Oi
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →