News

Najnowszy numer na Smash The House to plagiat? Armin van Buuren okradziony?

Plagiaty w przemyśle muzycznym to tak naprawdę nieodłączny element tamtym sfer. Wiele z nich mogliśmy zaobserwować na scenie EDM-u, a złodziejami okazali się być nawet najwięksi producenci (czyt. Robin Schulz). Ostatnimi czasy ofiarą takiego zajścia padł duet Arkham Knights, który stworzył remiks do piosenki Armina van Buurena pt. This Is A Test. Czy oskarżenia są poparte mocnymi argumentami? Przekonajcie się sami!

Smash The House wydało plagiat?

Tak jak już wspomniałem, kradzieże w EDM-ie to już praktycznie chleb powszedni. Pamiętacie jak w wytwórni HEXAGON pojawiła się ta sama piosenka tylko podpisana innym aliasem i tytułem? Wyszła z tego później niezła drama. Tym razem nie jest aż tak poważnie, jednak można spekulować na temat tego, że twórca jednego z ostatnich wydań definitywnie inspirował się remiksem duetu Arkham Knights do piosenki This Is A Test.

Przechodząc do sedna, w zeszłą sobotę na kanale wytwórni braci Vegas pojawił się numer pt. Focus & Concentration od izraelskiego producenta o pseudonimie Karasso. Doskonale znany fanom DJ z labelu Smash The House, lecz teraz jego reputacja może spaść na naprawdę niski poziom. Wszystko z tego względu, że dropy w jego najnowszym wydaniu są żywcem wyjęte z remiksu brytyjskiego duetu dla Armina van Buurena!

Przeczytaj również: Wiemy kiedy pojawi się debiutancki album Kx5

Pod oficjalnym materiałem z piosenką Karasso znajduje się komentarz, który wyśmiewa Izraelczyka właśnie z powodu domniemanej kradzieży. Jak jest naprawdę? W pewnych aspektach te dwa tracki diametralnie się od siebie różnią. Wszystko zmienia się kiedy nadchodzi czas na przesłuchaniu dropów w piosence Focus & Concentration. Myślę, że gdyby Jacek Tomkowicz zrobiłby materiał Gdzieś to już słyszałem o stricte EDM-owych trackach, to byłby to idealny przykład!

Karasso nawet nie kryje się z tym, że to po prostu kradzież dropu. Ów moment w Focus & Concentration w 95% przypomina ten z remiksu braci z Arkham Knights. Nawet nie chodzi o sam drop, a kilka sekund przed nim, które po prostu nie zostały zmienione przez Izraelczyka. Czy w związku z tym zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje? Nie mówimy tutaj jednak o plagiacie całego utwór, lecz sprawa jest na tyle poważna, że podobieństwo jest po prostu bardzo wyczuwalne. Chcecie się przekonać? Proszę bardzo?

Najpierw posłuchajcie dropu od Arkham Knights dla Armina van Buurena!

Teraz sprawdźcie wersję od Karasso!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →