News
Czy to już nie przesada? Dwie topowe gwiazdy dubstepu wydadzą house’owy singiel?

Czy to już nie przesada? Dwie topowe gwiazdy dubstepu wydadzą house’owy singiel?

Sprawdzamy co słychać w basowym świecie, bo jest co sprawdzać. Dwie wielkie gwiazdy ogłosiły wspólny utwór... tylko, że house'owy?

Gwiazdy dubstepu stworzą house’owy kawałek?

Można zaobserwować na scenie dość ciekawe zjawisko. Mowa konkretnie o stylu muzyki wśród producentów. Od dawna bowiem wiadomo, że warto stworzyć swój własny styl, chociażby po to, by uformować swoją muzyczną wizytówkę, przy okazji ułatwiając fanom utożsamienie się z konkretnym brzmieniem.

Często jest to jednak mylone z przynależnością do konkretnego muzycznego gatunku. Prowadzi to do sytuacji, w których producent jest kojarzony bardziej z gatunkiem, w którym tworzy niż ze swoim unikalnym brzmieniem.

Przez to producenci obawiają się przed wydawaniem muzyki znacznie różnej od tej, którą tworzą na co dzień. Przykładem jest chociażby Acraze, który musiał grubą linią oddzielić się od muzyki basowej w przeszłości by zacząć produkować house, lub Diamanté Blackmon, który nawet zakończył swój projekt Carnage by w pełni poświęcić się odmiennemu stylowo GORDO.

Przeczytaj też: Najnowszy numer na Smash The House to plagiat? Armin van Buuren okradziony?

Dlatego też najnowsza informacja od Wooli’ego i Excisiona wywołała niemałe poruszenie w sieci. Artyści bowiem oficjalnie ogłosili swój wspólny house’owy utwór. Nie jest to gatunek kojarzony z producentami, którzy zazwyczaj tworzą w klimatach dubstepowo-riddimowych. To oczywiście jeszcze bardziej podkręciło oczekiwania fanów.

Co ciekawe, sama informacja została przekazana na Twitterze bez użycia słów, ale jako że macie tutaj mistrza rebusów, to rozszyfrowałem dla was tę zagadkę. Czego zatem się spodziewać? Osobiście ostrzę sobie zęby na solidny bass house w amerykańskim stylu znanym z używania typowo dubstepowych basów. Ciężko jednak wróżyć z fusów, dlatego też pozostaje nam tylko z zniecierpliwieniem wyczekiwać premiery.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →