News
Steve Aoki wyjaśnia, dlaczego rzuca ciastami podczas setów

Steve Aoki wyjaśnia, dlaczego rzuca ciastami podczas setów

Jeden z najsłynniejszych memów muzyki elektronicznej rozwiązany. Dlaczego Steve Aoki rzuca w swoich fanów ciastami na koncertach?

Steve Aoki dba o poziom cukru

Od dawna praca DJ-a nie ogranicza się tylko do gry setów. Oczywiście, koncerty bez mikrofonów nadal się odbywają. Z roku na rok jest to jednak coraz mniej popularne. W ostatnich latach DJ-skie sety zdały się obrać nową, znacznie bardziej interaktywną formę.

W końcu bardzo popularny jest chociażby podział duetów DJ-skich na scenie, w którym jeden artysta skupia się głównie na DJ-ce, a drugi odgrywa rolę MC. Nie dotyczy to jednak tylko duetów. Solowi artyści również chętnie wchodzą w interakcję z fanami.

Interakcja ta nie musi ograniczać się tylko do mówienia do mikrofonu. Świetnie pokazuje to Steve Aoki, którego regularnym elementem występów jest rzucanie w publiczność pokaźnymi tortami. Stało się to już swego rodzaju memem. Zastanawialiście się kiedyś jednak, skąd to się w ogóle wzięło? Teraz to już nie jest tajemnicą.

Przeczytaj też: Znamy daty i motyw Tomorrowland 2023

Inspiracją do całego pomysłu miał być teledysk Turn Up The Volume Autoerotique, wydany nomen omen w wytwórni AokiegoDim Mak, w którym aktorzy dali się obrzucać ciastem. Tam miało to wszystko jednak bardziej artystyczną formę.

Steve nie analizując za wiele, stwierdził, że musi zrobić coś takiego, tylko na żywo. Jak sam wspomina, pierwszy raz obrzucił kogoś ciastem w 2011 roku podczas występu w Bostonie. „Nagrodzony” miał zostać wtedy uczestnik celebrujący urodziny.

Od tego momentu Aoki miał obrzucić ciastami już ponad 20 tys. osób. Całą historię artysta opowiedział na kanale SiriusXM, dekorując przy okazji ciasto. Ku uciesze cukierników, nic nie wskazuje, żeby tradycja DJ-a miała się zakończyć. Na naszym Facebooku na ten moment nie będziemy was obrzucać ciastami, znajdziecie tam jednak równie słodkie newsy ze świata muzyki elektronicznej.

Steve Aoki Decorates a Cake Masterpiece at SiriusXM
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →