News
Steve Angello skończył 40 lat. Oto 4 najważniejsze utwory w jego karierze

Steve Angello skończył 40 lat. Oto 4 najważniejsze utwory w jego karierze

Steve Angello jest jedną z najjaśniejszych gwiazd w historii muzyki elektronicznej. To właśnie dzięki niemu powstały takie tracki jak Leave This World Behind, a także hity Swedish House Mafii. Grecko-szwedzki DJ skończył wczoraj 40 lat, a z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć Wam jego zasługi na EDM-owej branży. Jakie były największe hity producenta z Aten? Sprawdźmy to!

Show Me Love (ft. Laidback Luke, Robin S)

Utwór Show Me Love to dla prawdziwych fanów muzyki elektronicznej produkcja-legenda. Wydany pod koniec 2008 roku numer stał się jednym z najważniejszych utworów w historii całego gatunku. Przy jego tworzeniu uczestniczył nie kto inny jak Laidback Luke, który wraz ze Steve’em stworzył prawdziwy przebój. Sampel użyty w piosence pochodzi z numeru pt. Show Me Love autorstwa amerykańskiej piosenkarki Robin S. z 1990 roku.

Po osiemnastu latach od premiery powstała szwedzko-holenderska produkcja, która zrewolucjonizowała brzmienie EDM-owych tworów. W 2009 roku rework ten trafił na listy przebojów w Wielkiej Brytanii czy krajach DACH. Brytyjczykom tak spodobała się ta kompozycja, że zaprowadzili Show Me Love na sam szczyt listy OCC UK Dance. Mało tego, track ten uzyskał status platynowej płyty z liczbą 600 tysięcy sprzedanych kopii. Na Spotify też jest się czym pochwalić – 103 miliony odsłuchań piechotą nie chodzą.

Posłuchaj legendarnego Show Me Love z Laidback Lukiem!

KNAS

Kolejne z najważniejszych wydań Steve’a Angello to KNAS. Jej pierwotna wersja ukazała się sierpniu 2010 roku za pośrednictwem SIZE Records. Swego czasu był to jeden z największych festiwalowych hitów, a my ponad dziesięć lat po premierze o nim nie zapominamy. Okazał się kolejnym sukcesem grecko-szwedzkiego producenta i pojawił się również na debiutanckim albumie kompilacyjnym zespołu Swedish House Mafia.

Przeczytaj również: Armin van Buuren czy Giuseppe Ottaviani? Posłuchaj setów z Dreamstate SoCal 2022

Utwór trafił na listy przebojów w krajach Beneluksu, plasując się na odpowiednio 60. i 70. miejscu w Belgii i Holandii. Odświeżeniem tejże produkcji zajęli się np. projekt BROHUG, Dillon Francis, Justus oraz nasi rodacy – EMDI oraz NEXBOY. Aktualnie KNAS na Spotify przesłuchano zaledwie ponad 7 milionów razy, ale wielu z Was powinno doskonale kojarzyć ten kawałek. To przecież część niesamowitej historii!

Jak brzmi KNAS po ponad dziesięciu latach od premiery?

Don’t You Worry Child (ft. John Martin)

Don’t You Worry Child to bez wątpienia największy hit szwedzkiego trio Swedish House Mafia. Wydany we wrześniu 2012 roku stał się jednym z najważniejszych numerów muzyki elektronicznej. Oprócz wspomnianego Johna Martina w procesie produkcyjnym uczestniczył także inny piosenkarz – Michel Zitron. Historia tegoż wydania sięga znacznie głębiej, niż się tego spodziewacie. Początkowo przebój ten nie miał być nawet wydany przez SHM, jednak za obopólną zgodą możemy teraz słuchać tego kawałka. Wyobrażacie sobie EDM-owy świat bez Don’t You Worry Child? Ja też nie.

Prawie 900 milionów odsłuchań na Spotify i drugie tyle na YouTube – to pokazuje, jak wielkim hitem było Don’t You Worry Child. Numer został pokryty ponad czterdziestoma platynami i trafił do pierwszej dziesiątki listy US Billboard Hot 100, plasując się na szóstym miejscu. W latach 2012-2014 utrzymywał się na listach podsumowujących rok na poszczególnych zestawieniach. Jest to bez dwóch zdań utwór kompletny i jeden z największych hitów, przy jakich kiedykolwiek Steve Angello miał okazję pracować.

Don’t You Worry Child, czyli największy hit autorstwa Angello!

Tell Me Why jako Supermode z Axwellem

To zestawienie wypada zakończyć utworem, który nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów ostatnich lat. Tell Me Why autorstwa duetu Supermode to sprawka Axwella i nikogo innego jak Steve’a Angello. Wydany w lipcu 2006 roku numer stał się prawdziwym elektronicznym hitem, który największą aprobatę zyskał w takich krajach jak Belgia, Wielka Brytania czy Holandia. W 2006-2007 pojawił się na listach przebojów podsumowujących dane lata w krajach CIS, gdzie uplasował się na miejscach 29. oraz 102.

Pierwotnie projekt Supermode miał nosić nazwę Supermongo, lecz zmieniono ją na krótko przed wydaniem Tell Me Why. Projekt jednak nigdy więcej nie otrzymał żadnej produkcji, a duet Axwell & Angello przeobraził się dwa lata później w dobrze nam znaną Swedish House Mafię. Warto też dodać, że przebój ten posiada w sobie sample dwóch piosenek zespołu Bronski Beat, a mianowicie melodię Smalltown Boy i słowa z piosenki Why?. To jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ wokali do tej wersji użyczył Hal Riston, a nie oryginalnie Jimmy Somerville.

Aktualnie zremiksowaniem utworu zajęło się włoskiego trio producenckie MEDUZA. Podobnego zadania podjęli się m.in. francuski producent Sound of Legend, a także nasz rodak – Max Klimek. Wersja szwedzkiego duetu posiada na ten moment w sumie prawie 70 milionów odsłuchań na Spotify. Uznawana jest jednocześnie za jeden z najlepszych projektów Steve’a Angello w karierze. Jaki jest Waszym zdaniem największy hit Szweda?

Posłuchaj legendarnego utworu Tell Me Why od duetu Supermode!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →