News
Do sieci wypłynęło demo Avicii'ego z 2016 roku!

Do sieci wypłynęło demo Aviciiego z 2016 roku!

W sieci znalazło się demo utworu Aviciiego z 2016 roku. Jak brzmi nigdy nieopublikowany utwór legendarnego producenta?

Zaginione demo Aviciiego

W środowisku muzycznym coraz popularniejsze staje się publikowanie niewydanych nigdy wcześniej utworów artystów po ich śmierci. Obserwować możemy to przede wszystkim na scenie hip-hopowej. W końcu w ostatnich latach odeszło wiele rapowych gwiazd.

Mimo to nadal co jakiś czas w sieci pojawiają się nigdy niewypuszczone utwory tych artystów. Ciężko powiedzieć, czy publikowanie ich jest słuszną decyzją. W końcu gdyby chcieli opublikować te utwory, zapewne by to wcześniej zrobili.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku, w którym śmierć artystów stanęła na drodze do ukończenia utworów oraz ich premiery. Wtedy publikacja takich kawałków zdaje się pewnego rodzaju uhonorowaniem. Tym razem sprawa dotyczy raczej pierwszego z przypadków.

Przeczytaj też: Znamy soundtrack nowego Need for Speed! Muzyki elektronicznej nie brakuje

W Internecie pojawiło się bowiem rzekome demo utworu Aviciiego z 2016 roku. Jak wiemy, utalentowany producent odszedł w 2018 roku, zatem nie wiadomo, czy wspomniane demo miało kiedykolwiek ujrzeć światło dzienne.

Mowa o utworze noszącym roboczą nazwę Island. Został on stworzony wraz z angielskim zespołem The High. W kawałku słychać klasyczne brzmienia Aviciiego, które ciężko jest podrobić. Utwór zdecydowanie nie jest dokończony, trudno jednak tego oczekiwać, kiedy mówimy o wersji demo. Całość jednak miała potencjał na spory hit.

Sam numer Island znajdziecie już teraz na platformie YouTube. Pamiętajcie tylko, że nie jest to oficjalna premiera, w związku z czym nie można mieć 100% pewności, czy utwór faktycznie jest dziełem Tima. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

Avicii – Island ft. The High (2016 Demo Leak)
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →