Artykuł

Czego słuchają najlepsi piłkarze na świecie? Gwiazdy FC Barcelony obstawiają swoje playlisty

Jedna z ostatnich współprac FC Barcelony, czyli połączenie sił z serwisem Spotify sprawiła, że jej piłkarze częściej mówią o tym, czego słuchają. Kilku zawodników klubu zostało zaproszonych do dyskusji na temat swojej ulubionej muzyki. Jakie utwory grają w słuchawkach graczy La Liga?

FC Barcelona x Spotify

O tym, że aplikacja Spotify jest sponsorem hiszpańskiego klubu, wiemy nie od dziś. Ze względu marketingowych oficjalny stadion FC Barcelony zmienił nazwę na Spotify Camp Nou. Kilka dni temu paru zawodników zespołu uczestniczyło w specjalnej kampanii, w której mieli ujawnić swoje przewidywania na tegoroczne WRAPPED. Do tego eksperymentu zaproszono Hectora Bellerina, Ousmane’a Dembélé, Ansu Fatiego, Pedriego, Frenkie’ego De Jonga oraz oczywiście Roberta Lewandowskiego.

Przeczytaj również: MEDUZA w kooperacji z gwiazdą melodic techno. Słuchamy Just A Feeling

Piłkarze hiszpańskiego klubu mieli odgadnąć jakie piosenki, a przede wszystkim jacy artyści, będą znajdować się w ich Spotify Wrapped 2023. Ousmane Dembele postawił na swojego rodaka – młodego rapera i piosenkarza o pseudonimie Tiakola. Hector Bellerin z kolei obstawił hiszpańską wokalistkę Bad Gyal, znaną przede wszystkim z rytmów dancehall i reggaeton.

Kolejnymi piłkarzami, którzy próbowali swoich sił w zabawie Spotify byli Ansu Fati oraz Pedri. Hiszpańsko-gwinejski piłkarz bez zastanowienia podał Burna Boya jako artystę, którego najczęściej słuchał w 2022 roku. Jego rówieśnik uznał, że jego ulubionym trackiem w ostatnim czasie była kooperacja producenta Bizzarrap oraz hiszpańskiego rapera o pseudonimie Quevedo. Warto dodać, że remiksem jednej z piosenek argentyńskiego beatmakera zajął się polski duet – Catz 'n Dogz!. Wychodzi więc na to, że piłkarze słuchają tylko i wyłącznie rapu? Nic bardziej mylnego!

Ostatnimi piłkarzami, którzy sprawdzili swój gust muzyczny, byli Frenkie De Jong oraz Robert Lewandowski. Najczęściej słuchanym przez naszego rodaka artystą okazała się hiszpańska piosenkarka Rosalía, a także Justin Timberlake oraz Usher. Holender uznał zaś, że to właśnie on może słuchać najwięcej old-schoolowej muzyki z całego zespołu. Warto też wspomnieć, że każdy z wymienionych powyżej sportowców słucha przed meczami muzyki, by dać upust emocjom. To idealny sposób na zniwelowanie stresu, a przy okazji przygotowanie się do nadchodzących 90 minut na boisku!

Posłuchaj jednej z najbardziej znanych piosenek wśród piłkarzy FC Barcelony!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →