News
Sikdope i techno? Posłuchaj remiksu „Poland” Lil Yachty’ego

Sikdope i techno? Posłuchaj remiksu „Poland” Lil Yachty’ego

Fenomen piosenki Poland pojawił się w Internecie już jakiś czas temu. Tracku o Polsce przesłuchano na Spotify ponad 60 milionów razy, a za wyprodukowanie do niego teledysku odpowiedzialny jest sam Cole Bennett. W środowisku polskich raperów remiksami zajęli się kolektyw 2115 oraz Young Multi. Z lekka innego zadania podjął się kolejny z naszych rodaków – Sikdope. Sprawdźmy, jak poradził sobie ze stworzeniem własnej wersji hitu Lil Yachty'ego!

Czy Sikdope, techno i Poland to dobre połączenie?

Numer Poland autorstwa rapera o pseudonimie Lil Yachty miał oficjalną premierę 4 października tego roku za pośrednictwem platformy Soundcloud. Od tamtego momentu track ten stał się międzynarodowym viralem, który największą popularność zawdzięczać może astronomicznej liczbie filmów na TikToku. Kawałek, na krótko przed wydaniem, otrzymał nawet pochwałę od Drake’a. Jak sprawa Poland wygląda aktualnie?

Oficjalnymi remiksami w Polsce zajęli się m.in. raperzy z grupy 2115, Czarek z kanału Abstrachuje czy Young Multi. Mówimy tutaj jednak o własnych rapowych wersjach. Jest natomiast pewien producent, który postanowił nadać Poland trochę innego brzmienia. Sikdope to jedna z największych gwiazd muzyki EDM, jeśli chodzi o Polaków za granicą. To właśnie on postanowił zremiksować ostatni hit Lil Yachty’ego. Jak mu wyszło?

Przeczytaj również: Polski producent w Armada Music! To wspólny numer z Andrew Rayelem

Poland w wykonaniu Sikdope’a to przede wszystkim zupełnie nowe spojrzenie na viralowy utwór. Na pewno można tutaj powiedzieć o podążaniu za trendami, ale czy oznacza to, że Dawid nie starał się względem tego projektu? Nic bardziej mylnego! Nowa wersja tegoż kawałka została zaopatrzona w dźwięki, które już kiedyś mogliśmy usłyszeć podczas setów DJ-a ze Spinnin’. Tym razem jest teraz znacznie bardziej poważnie, ponieważ vibe muzyki techno jest wyczuwalny tutaj od pierwszych momentów.

Wokal Lil Yachty’ego nie został zmieniony, a same build-upy, dropy oraz melodie w nim zawarte to naprawdę solidne elementy całej produkcji. Jak dobrze wiemy, gatunek techno od kilku lat powraca do łask, a remiks w tym stylu do viralowego kawałka to strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o marketing. Dawid doskonale wiedział, co robił, a przede wszystkim stworzył naprawdę dobrze brzmiącą i niekonwencjonalną odsłonę tegoż numeru. Poland od Sikdope’a – jak najbardziej na tak!

Posłuchaj remiksu Sikdope’a do piosenki Poland!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →