News
Benny Benassi o najnowszej premierze i 20-leciu "Satisfaction"

Benny Benassi o najnowszej premierze i 20-leciu „Satisfaction”

Benny Benassi w najnowszym wywiadzie przybliża historię powstania swojego najnowszego singla One More Night oraz współpracy z Davidem Guettą.

20-lecie Satisfaction

Żadną tajemnicą nie jest, że Satisfaction to po dziś dzień najpopularniejszy singiel w dyskografii Benny’ego Benassiego i zarazem jeden z najsłynniejszych utworów w historii muzyki klubowej.

W portfolio 55-letniego producenta znajdują się również hitowe Cinema czy Beautiful People, jednak to wydany w czerwcu 2002 roku track przyniósł Benassiemu prawdopodobnie niekończącą się sławę. Z okazji 20-lecie Satisfaction Włoch postanowił nieco odświeżyć numer i zwerbował do współpracy inną legendę tanecznej elektroniki, Davida Guettę. Dlaczego wybór padł na Francuza?

Współpraca z Davidem to była dla mnie prawdziwa przyjemność. David supportował oryginał we Francji i na Ibizie 20 lat temu. To było niesamowite móc z nim pracować, ponieważ obydwoje chcieliśmy troszeczkę odświeżyć Satisfaction. Myślę, że ta wersja jest dużo prostsza do wkomponowania się w dzisiejsze sety!

– Benny Benassi dla EDMNOMAD

Premiera odświeżonej wersji utworu miała miejsce 13 sierpnia 2022 roku nakładem wytwórni What A DJ należącej do Spinnin’ Records.

David Guetta vs Benny Benassi – Satisfaction, posłuchaj

Benny Benassi prezentuje nowy singiel, One More Night

Po blisko półrocznej przerwie od autorskich wydawnictw Benny Benassi rozpoczął ostatni miesiąc 2022 roku świeżutką premierę w Ultra RecordsOne More Night. W kawałku udziela się Bryn Christopher, który nie jest jedyną osobą zamieszaną w jego powstanie.

Przeczytaj również: Vintage Culture ponownie w Tomorrowland Music. Posłuchaj nowego numeru

Okazuje się bowiem, czego Benny nie ukrywa, że pierwotna wersja numeru została skomponowana przez Stuarta Crichtona i wylądowała na jego biurku.

Uwielbiam ten utwór i fajnie, że mogłem współpracować ze Stuartem Crichtonem, jednym z moich ulubionych brytyjskich producentów. One More Night zostało mi wysłane i naprawdę mi się spodobało. Wzięliśmy Bryna, żeby dodał wersy, co sprawiło, że utwór stał się kompletny. Potem tylko ze Stuartem go szlifowaliśmy, aż w końcu udało nam się osiągnąć zadowalający nas finalny efekt!

– Benny Benassi i One More Night dla EDMNOMAD

One More Night to miły, house’owy numer, który klimatem jest bardzo zbliżony do produkcji włoskiego trio MEDUZA. Posłuchajcie sami!

Benny Benassi – One More Night (ft. Bryn Christopher)
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →