News
„Episode 2” EP - kolejna odsłona future rave'u od Davida Guetty i MORTENA

„Episode 2” EP – kolejna odsłona future rave’u od Davida Guetty i MORTENA

Całkiem niedawno pisaliśmy o tym, że David Guetta i MORTEN tworzą historię nowego gatunku. Future rave jako styl muzyczny cały czas bardzo prężnie się rozwija. Francuz i Duńczyk ponownie wzięli sprawy w swojej ręce, bo od kilku dni możemy zaobserwować rozwój ich własnej wytwórni pod nazwą Future Rave. Teraz przyszedł czas na inauguracyjny projekt dwójki producentów, ponieważ już dzisiaj wydana została EP-ka Episode 2. Sprawdźmy, jak to wszystko brzmi!

David Guetta i MORTEN przechodzą renesans

Duet Future Rave w oryginalnej postaci znamy już od lata 2019 roku. W tym czasie pojawiły się takie hity jak np. Dreams, Kill Me Slow czy oczywiście Never Be Alone. To wszystko zapoczątkowało zupełnie nowy gatunek, który aktualnie nadal znajduje się w EDM-owej topce. Od trzech lat styl ten powielają młodzi i aspirujący twórcy pokroju Justusa czy HEADERA, a teraz poprzeczka podniesiona została znacznie wyżej!

Dnia 24 października rozpoczęto projekt Future Rave, czyli label, który miałby skupiać wokół siebie twórców produkujących numery właśnie w tym stylu lub podobnym. Pierwszym kawałkiem wydanym pod tą banderą został singiel Davida Guetty oraz MORTENA pt. Element. Dzisiaj jednak otrzymaliśmy od tegoż duetu całą EP-kę zawierającą w sobie w sumie pięć tracków, z czego cztery zupełnie nowe!

Przeczytaj również: Koncert Hardwella w Łodzi z oficjalnym timetable! Znamy również support

Episode 2 to kolejny minialbum wspólnego autorstwa Davida Guetty i MORTENA. Gościnnie pojawiła się tam RAYE znana z ich wcześniejszej współpracy, a mianowicie numeru Make It To Heaven. Teraz przyszedł czas na cztery świeżutkie utwory, czyli You Can’t Change Me, Solar, Together oraz Juno. Wszystkie wymienione produkcje były znacznie częściej promowane przez Francuza, jak i Duńczyka. Z drugiej strony jednak takich projektów z ich strony jest jeszcze cała masa, lecz to właśnie te ujrzały światło dzienne najwcześniej.

Najnowszy projekt francusko-duńskiego duetu, czyli oczywiście EP Episode 2, prezentuje nieznaną do tej pory sferę dźwięków gatunku future rave. Ten minialbum opisać można jako minimalistyczną wizję futurystycznej przyszłości EDM-owych stylów. Najlepszym tego przykładem zdają się utwory Solar oraz Juno, które przywodzą nawet brzmienia trance’owe. Świeżutkie numery Davida Guetty oraz MORTENA to przede wszystkim nowe spojrzenia na gatunek, który nadal się rozwija. Aktualnie Ci dwaj producenci wyciągają z niego co się da, także czekamy na jeszcze więcej nowości!

Tak prezentuje się najnowsze dziecko Guetty i MORTENA – EP-ka Episode 2!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →