News
Progressive house'owe marzenie! Nicky Romero łączy siły z DubVision

Progressive house’owe marzenie! Nicky Romero łączy siły z DubVision

Nicky Romero i duet DubVision to połączenie, o które prosiliśmy już od bardzo dawna. Te trzy gwiazdy muzyki progressive house to praktycznie największe gwiazdy gatunku. W końcu po tylu latach możemy posłuchać ich wspólnego numeru. Jak Holendrzy sprawdzili się na Stay A Little Longer? Przekonajmy się!

Nicky Romero i DubVision w końcu razem!

Tak, to prawda. Przez tyle lat na scenie Nicky nie stworzył żadnego projektu wspólnie z duetem DubVision. Wyjątek stanowi tylko jeden remiks dla kooperacji, w której uczestniczył Romero. Chodzi tutaj o numer I Could Be The One. Był to jedyny projekt stworzony przez Stephana i Victora dla gwiazdy muzyki progressive house. Avicii pokochał ową wersję, ponieważ grał ją praktycznie na każdym koncercie w latach 2013-2016.

Czasy się jednak zmieniły. W końcu, bo dopiero po prawie dziesięciu latach możemy posłuchać pierwszego numeru, w którym uczestniczą Nicky Romero i duet DubVision. Wokali do piosenki użyczył szwedzki wokalista Phillip Strand znany ze współpracy z np. Arminem van Buurenem czy polskimi twórcami – duetem VAMERO i Tribbsem. Warto dodać, że Stay A Little Longer promowane było już wcześniej. Po raz pierwszy track zaprezentowano podczas Ultra Japan we wrześniu!

Przeczytaj również: Armin van Buuren znowu w klimatach „Blah Blah Blah”? Słuchamy „Typically Dutch”

Jak wypada Stay A Little Longer? Muszę przyznać, że naprawdę świetnie! Nie jest to specjalnie przekombinowana kooperacja, która zahacza o mainstream, a pełen emocji progressive house’owy track. Wokale Phillipa Stranda są na bardzo wysokim poziomie i idealnie komponują się z całością projektu. Widać, że Nicky Romero nie zapomniał o swoich korzeniach i pomimo bardziej tech house’owych wydań nadal ma w sobie swoją oryginalną część siebie.

Słychać tutaj zarówno wkład braci Leicher, jak i Romero. Nie jest to jednak najlepszy progressive house’owy utwór, jaki słyszałem w życiu, ale na pewno jest w ścisłej topce. Czy Holendrzy celowo wstrzymywali się z wydaniem wspólnego projektu, aby zaskoczyć nas takim cudeńkiem? Dajcie znać, co sądzicie o tej piosence na naszym oficjalnym facebookowym fanpage’u – FTB.pl!

Posłuchaj Stay A Little Longer w wykonaniu Romero i duetu DubVision!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →