News
Primavera Sound 2023 - gwiazdy EDM w Hiszpanii

Calvin Harris, Skrillex, Camelphat gwiazdami europejskiego festiwalu w 2023 roku

Jeden z najlepiej ocenianych europejskich festiwali ogłosił pełen skład artystów na przyszłoroczną edycję, która odbędzie się w dwóch hiszpańskich miastach. Oto szczegóły Primavera Sound 2023.

Primavera Sound 2023 w Madrycie

Początki Primavera Sound sięgają 2001 roku, kiedy to pierwsza edycja festiwalu odbyła się na terenie zabytkowego muzeum w Barcelonie. Przez kolejne 11 lat wydarzenie odbywało się na przełomie maja i czerwca w stolicy Katalonii i stało się jednym z najlepiej ocenianych w całej Europie.

Sukces poskutkował ekspansją najpierw do Portugalii, a następnie na inne kontynenty. W 2022 roku Primavera Sound miało miejsce w Los Angeles (USA), Santiago (Chile), Buenos Aires (Argentyna) oraz Sao Paulo (Brazylia). Kolejna edycja przedsięwzięcia po raz pierwszy odbędzie się w dwóch hiszpańskich miastach. Do Barcelony dołączy stolica kraju, Madryt.

Przeczytaj także: Kolejny sukces The Chainsmokers. Ich singiel zdobył podwójną diamentową płytę

Polskim odpowiednikiem hiszpańskiego festiwalu możemy nazwać Open’era, ponieważ oba eventy stawiają na absolutną różnorodność muzyczną i co roku sprowadzają do kraju największe gwiazdy wszystkich gatunków muzycznych, w tym muzyki elektronicznej. W katalońskim Parc Del Forum pół roku temu zagrali m.in. Fred Again.., Disclosure, Black Coffee i Bicep, co jest niczym w porównaniu do składu, jaki odwiedzi Primavera Sound 2023.

Obejrzyj aftermovie z Primavera Sound 2022

Primavera Sound 2023 – kto wystąpi?

Najbliższa edycja topowego europejskiegou festiwalu muzycznego rozpocznie się 29 maja 2023 roku w Barcelonie i zakończy 11 czerwca w Madrycie. Głównymi dniami Primavera Sound 2023 będą 1, 2 oraz 3 czerwca w Barcelonie i 8, 9 oraz 10 czerwca w stolicy Hiszpanii.

Jedną z gwiazd festiwalu będzie Skrillex, dla którego będzie to pierwszy oficjalny DJ set w Europie od lat. Być może jest to tylko początek dobrych informacji i legenda dubstepu planuje spędzić na Starym Kontynencie większość festiwalowego sezonu w 2023 roku!

Poza amerykańskim producentem w składzie Primavera Sound 2023 znaleźli się: Four Tet, Fred Again.., Calvin Harris, Charlotte De Witte, Ben Bohmr, Camelphat, Diplo, Purple Disco Machine, Vitalic, LSDXOXO oraz największa polska gwiazda techno – VTSS.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →