News
Swedish House Mafia stworzyła nową kolekcję ubrań. 600 zł za czapkę z daszkiem?

Swedish House Mafia stworzyła nową kolekcję ubrań. 600 zł za czapkę z daszkiem?

Już teraz oficjalnie pojawiła się najnowsza kolekcja ubrań Swedish House Mafii. Ceny niektórych pozycji mogą przyprawić o zawrót głowy.

Swedish House Mafia uderza w rynek mody?

Nie tak dawno temu pojawiła się kolekcja OBEGRÄNSAD będąca efektem współpracy pomiędzy Swedish House Mafią a siecią sklepów IKEA. Wtedy wspólne prace artystów i marki podzieliły fanów. Wiele osób nie widziało związku pomiędzy muzyką elektroniczną a sprzętem domowym.

Sama kolekcja zbiera mieszane opinie, ale zasadniczo raczej nie można brać tej współpracy za niewypał. O to miano znacznie łatwiej może być w przypadku najnowszej kooperacji szwedzkich artystów. Swedish House Mafia postanowiła tym razem spróbować swoich sił na rynku odzieży.

W związku z tym artyści w najnowszej kolekcji postanowili połączyć swoje siły z 1017 ALYX 9SM, czyli nowojorską firmą założoną w 2015 roku przez Matthew M. Williamsa. Efekty współpracy już teraz ujrzały światło dzienne.

Przeczytaj też: Znamy daty Sunrise Festival 2023. Start sprzedaży biletów lada moment!

Wśród produktów sygnowanych szwedzkim zespołem znajdziemy serię bluz, t-shirtów oraz czapek z daszkiem. O walorach estetycznych zapewne każdy z nas powie co innego. Wszyscy jednak raczej będą zgodni z tym, że ceny kolekcji do niskich nie należą.

Jasne, trzeba brać w tym wszystkim poprawkę na to, że ceny są zachodnie, a co za tym idzie, w przeliczeniu na złotówki nie wyjdą najtaniej. Mimo wszystko, nawet jak na europejskie standardy, niektóre ceny mogą zaskakiwać.

Mowa tutaj między innymi o czapce z daszkiem, która w przeliczeniu kosztuje ponad 600 złotych. Cała seria nawiązywać ma do ostatniego albumu zespołu – Paradise Again. O samej współpracy postanowili wypowiedzieć się członkowie SHM:

Po raz pierwszy spotkaliśmy Matthew około 10 lat temu w Sztokholmie. Nasza pierwsza wspólna rozmowa dotyczyła silnego związku mody i muzyki. Od momentu poznania z Matthew śledziliśmy jego karierę i zawsze chcieliśmy z nim pracować. Teraz wreszcie poczuliśmy, że nadszedł właściwy moment, aby połączyć nasze estetyki w kapsułowej kolekcji.

Całą kolekcję zespołu znajdziecie tutaj. Czy najnowsza linia będzie cieszyć się powodzeniem? Ciężko na to liczyć, miejmy chociaż nadzieję, że najnowsze produkty Swedsh House Mafii jakościowo dorównywać będą cenom.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →