News
Pierwsza faza line-upu Hideout 2023 za nami! Plejada gwiazd brytyjskiej sceny

Pierwsza faza line-upu Hideout 2023 za nami! Plejada gwiazd brytyjskiej sceny

Chorwacja od dłuższego czasu jest na światowych mapach największych festiwali muzycznych. Jest domem dla wytwórni Defected oraz oczywiście dla jednego z najpopularniejszych eventów EDM-owych w Europie – Ultra Europe. Kraj ten w ciągu kilkunastu lat nasiąknął kulturą muzyki house i właśnie tam organizowane są najlepsze imprezy z tego gatunku. Nie można oczywiście zapominać o Hideout Festival, dla którego ogłoszono już pierwszą fazę line-upu. Sprawdźmy, kto tam się pojawi!

Hideout się zbroi!

Historia chorwackiego Hideout Festival rozpoczyna się w roku 2011. Za organizację i wszelkie aspekty z nim związane odpowiada brytyjska firma Global Media & Entertainment. Od samego początku była to impreza house’owa, lecz zdarzały się akty Drum 'n’ Bass. Swego czasu występowały tam największe gwiazdy gatunku, czyli np. Diplo, MK, Alan Fitzpatrick, zespół BICEP, a nawet Skrillex, który pojawił się już na drugiej edycji tegoż przedsięwzięcia!

Pierwsza faza line-upu została ogłoszona już teraz, a pamiętajmy, że Hideout Festival 2023 odbywać się będzie w dniach od 25 do 29 czerwca na plaży Zrce na chorwackiej wyspie Pag nieopodal miasta Zadar. Lokalizacja imprezy od samego początku pozostaje niezmienna, lecz oczywiście zmianie ulega zestawienie artystów, którzy za kilka miesięcy zagrają nad Morzem Adriatyckim. Nalezą do nich największe gwiazdy, a przypomnijmy, że to dopiero pierwsze ogłoszenia!

Przeczytaj również: Boris Brejcha, Don Diablo i Reiner Zonneveld na grudniowym festiwalu w Niemczech

Do jednego z największych festiwali w tamtej części Europy dołączyli już artyści, którzy tworzą w gatunkach house, Drum 'n’ Bass, UK bass czy nawet techno. Najpopularniejsi DJ-e i producenci, którzy zostali zabookowani na Hideout 2023 to np. Andy C, Chase & Status, Gorgon City, Honey Dijon, Loco Dice, Patrick Topping, Skepsis, Skream, Solardo, Sonny Fodera czy Wilkinson. Będąc zupełnie szczerym, tworzy się naprawdę niezła ekipa!

Jednak nie od razu Rzym zbudowano, prawda? Hideout 2023 stopniowo będzie powiększał swój line-up, który moim zdaniem będzie należeć do ścisłej topki, jeśli chodzi o house’owe imprezy w Europie. Festiwal ten zawsze wysoko stawiał poprzeczkę, także nie zdziwię się, jeśli w tym roku kompletnie zdeklasuje konkurencję. Na koniec dodam tylko, że już dzisiaj rozpocznie się sprzedaż wejściówek na ów event. Jakiś czas temu możliwe było zarejestrowanie się w celu kupna biletów, a za kilka godzin i za około 150 funtów będzie można stać się ich posiadaczem!

Tak prezentuje się cała pierwsza faze line-upu festiwalu Hideout 2023!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →