News
tiktok

StemDrop – muzyczna rewolucja TikToka od Universal Music i Samsunga?

Simon Cowell, będąc jednym z najbardziej uznanych łowców talentów w branży, tym razem postanowił wyjść z inicjatywą projektu, w którym udział może wziąć każdy z nas.

StemDrop, nowy trend TikToka?

Głównym sprawcą tego całego „zamieszania” jest nie kto inny jak przez większość kojarzony z brytyjskiej odsłony programu Mam Talent Simon Cowell. Wieloletni menadżer oraz doświadczony łowca talentów, stojący między innymi za sukcesem One Direction, chcąc wykorzystać potencjał drzemiący w młodych, utalentowanych artystach na niespotykaną dotąd skalę, wyszedł z pomysłem projektu, który niemal natychmiast został wsparty przez gigantów przemysłu technologicznego oraz muzycznego.

Przeczytaj także: Plebiscyt DJ MAG Top 100 DJs 2022 zakończony! Znamy zwycięzcę

TikTok, Universal Music Group oraz Samsung, bo o nich mowa, połączyli siły, aby stworzyć nową funkcję platformy TikTok StemDrop. Oficjalnie uruchomiona 26 października nowa platforma zapewni użytkownikom tak zwane „stemy”, czyli pojedyncze ślady poszczególnych elementów utworu (takich jak wokal, perkusja, gitara etc.) od najlepszych autorów i producentów w branży, a tym samym da wschodzącym artystom szansę na stworzenie nowej piosenki z dostarczonych gotowych treści.

Hitowe piosenki są jak diamenty i mogą zmienić karierę artysty z dnia na dzień. Przy dziesiątkach tysięcy utworów przesyłanych każdego dnia ten pomysł da aspirującym artystom możliwość współpracy z niektórymi z najbardziej udanych autorów piosenek na świecie. Założenie było zawsze bardzo proste: „Co by się stało, gdyby najlepsi songwriterzy na świecie napisali piosenkę dla świata?”. Nie mamy pojęcia, co się wydarzy. Wiem jednak, że jest tak wielu niesamowicie utalentowanych ludzi, którzy próbują się wyróżnić i mam nadzieję, że to może bardzo zmienić ich kariery. Chcę podziękować TikTokowi, Samsungowi i Universalowi za ich wsparcie i entuzjazm. Ich pełne pasji wsparcie dla utalentowanych ludzi jest niesamowite

– Simon Cowell na temat StemDrop.

Czy wraz z działającym już projektem StemDrop możemy się spodziewać nowego trendu na TikToku? Ciężko stwierdzić, gdyż sama koncepcja, pomimo oficjalnego udostępnienia, jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Nie wyklucza to jednak tego, że w nadchodzących miesiącach możemy być świadkami narodzin nowego talentu na skalę światową.

Sprawdź krótką prezentację projektu StemDrop
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →