News
MixCloud z nową funkcją. Od teraz jedyna taka platforma na rynku?

MixCloud z nową funkcją. Od teraz jedyna taka platforma na rynku?

MixCloud wprowadza nową funkcję na swojej platformie. Trzeba przyznać, że wielu użytkowników czekało na nią od dawna.

Mała rewolucja na MixCloud

W ostatnim czasie panuje spory przesyt platformami streamingowymi. Oczywiście muzyka źródłowa to w tym momencie najczęściej wybierana forma słuchania muzyki. Z drugiej strony jednak wiele firm to w miarę szybko zauważyło, przez co na ten moment mamy szeroki wybór platform streamingowych.

Chociaż nie potrzeba ich tylu, to ich obecność można raczej odbierać jako plus niż minus. Przede wszystkim tworzy to konkurencję między platformami, co objawia się dla nas niższymi cenami subskrypcji. Idąc dalej, mamy szersze pole wyboru i możemy dobrać daną platformę do swoich potrzeb.

Również dla muzyków taki wybór ma spore zalety. Mogą oni dystrybuować swoje utwory w wielu miejscach naraz i co za tym idzie, znacznie więcej zarabiać. Jedną z najbardziej zyskujących popularność platform w ostatnim czasie jest MixCloud.

Chociaż strona została założona już w 2008 roku, to dopiero teraz staje się szerzej rozpoznawalna. Wszystko przez jej nietypowy koncept. MixCloud zajmował się bowiem tworzeniem społeczności wokół muzyków oraz rozpowszechnianiem ich setów DJ-skich czy audycji radiowych.

Przeczytaj też: Ogłoszenie wyników DJ Mag TOP 100 DJs 2022 na ŻYWO [transmisja]

Standardem było zatem, że na MixCloud zawsze znajdowaliśmy audio trwające znacznie dłużej niż jeden utwór muzyczny. Tych nawet nie można było wrzucić… aż do teraz. Platforma wprowadziła bowiem w życie funkcję zatytułowaną Tracks. Dzięki niej artyści mogą przesyłać oryginalne fragmenty dźwięku.

Poprzez Tracks przesłać będzie można audio trwające od 30 sekund do 15 minut. Właściciele platformy ostrzegli jednak użytkowników, by ci nie wrzucali remiksów ani bootlegów. Za pośrednictwem podstawowego konta można udostępnić do 3 takich plików. Użytkownicy z subskrypcją pro nie mają w tym żadnego limitu.

Funkcja Tracks ma uczynić z MixCloud platformę wyjątkową. Jak mówi Nico Perez, CEO platformy: „To sprawia, że Mixcloud jest jedyną platformą, która oferuje zarówno live streaming, długoformatowe audio, jak i krótkie utwory”.

The Gallery Presents: Claptone

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →