News
Nowy rekordzista? Ten festiwal odwiedziło w 3 dni ponad pół miliona osób!

Nowy rekordzista? Ten festiwal odwiedziło w 3 dni ponad pół miliona osób!

W czasach gdy Tomorrowland i EDC żyją niesione swoją legendą, na scenie narodził się nowy gigant. Ten festiwal w ciągu trzech dni gościł aż 500 tysięcy imprezowiczów!

Festiwal, który jest bestią?

Oj, coś tłoczno się robi w tej branży wydarzeń na żywo. Od lat mamy przecież cały zestaw festiwali pokroju Tomorrowland, EDC czy Ultra Music Festiwal, które wiodą prym na elektronicznej scenie i co roku świetnie sobie radzą.

Nie zraża to jednak organizatorów kolejnych festiwali do tworzenia imprez na podobnym poziomie. Niektóre z tych nowszych już teraz wyrabiają sobie markę jakością, jaką dostarczają. Zdecydowanie można to mówić o zaledwie trzyletnim MDLBEAST.

Impreza ta odbywająca się od 1 do 3 grudnia wręcz przytłacza swoim rozmachem. W tym roku organizatorzy zaprosili 200 artystów, którzy mieli okazję koncertować na siedmiu scenach. Wśród występujących znajdziemy takie nazwiska jak chociażby David Guetta, MORTEN, Swedish House Mafia, Tiesto, Carl Cox, Fisher, Solomun, Chris Lake czy Tchami.

Przeczytaj też: Tomorrowland 2023 ujawni swój line-up cyfrowym eventem z piętnastoma DJ-ami

Prócz tego sama główna scena wydarzenia pobiła rekord największej tymczasowej konstrukcji scenicznej, mierząc ponad 40 metrów. Takie osiągnięcia możliwe są dzięki ogromnym inwestycjom, które stoją za całym przedsięwzięciem.

Całość nie powinna zatem dziwić, że tegoroczna edycja wydarzenia o nazwie SOUNDSOTRM przyciągnęła w ciągu trzech dni ponad pół miliona imprezowiczów. Tak sukces wydarzenia postanowił skomentować Ramadan Alharatani, CEO MDLBEAST:

Tegoroczna trzecia edycja SOUNDSTORM naśladowała sukces swoich poprzedników, przekraczając nasze własne oczekiwania, jak również naszych gości, dostarczając światowej klasy doświadczenie festiwalowe i wprowadzając zupełnie nowy rozdział do regionalnej sceny muzycznej. Wyznaczając nowe standardy dla przyszłych wydarzeń muzycznych organizowanych w Arabii Saudyjskiej i szerszym regionie, jesteśmy równie dumni z dziedzictwa, jakie pozostawią po sobie te trzy ostatnie dni.

Przypomnijmy, że całość odbywała się w czasie innego wielkiego wydarzenia na Półwyspie Arabskim – mundialu. Z tego względu powyższe liczby są jeszcze bardziej imponujące. Najnowsza edycja wydarzenia pokazuje, że MDLBEAST zamierza nie tylko dominować na lokalnej scenie, ale również na tej globalnej mapie festiwali.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →