News
Nie żyje DJ Shog, autor „Another World”

Nie żyje DJ Shog, autor „Another World”

Ten niemiecki DJ był jedną z legend muzyki trance na europejskiej scenie. Jednym z jego największych hitów był oczywiście numer pt. Another World znany przez fanów gatunku na całym świecie. Dzisiaj z bólem serca żegnamy postać Svena Greinera. Zmarły DJ Shog miał zaledwie 46 lat.

DJ Shog forever and always…

DJ Shog przyszedł na świat 8 listopada 1976 roku w Hamburgu. Jako nastolatek bardzo zainteresował się muzyką elektroniczną, a swoją karierę rozpoczynał jako szkolny DJ oraz uczestnik różnorakich konkursów. Był również rezydentem kilku niemieckich klubów na północy kraju. Swój pierwszy singiel wydał w 2001 roku, a był to niezapomniany kawałek o tytule This Is My Sound, który zyskał popularność w Niemczech oraz na Wyspach Brytyjskich.

Najważniejszym utworem w karierze Svena został oczywiście Another World. Zaprezentowany w 2002 roku kawałek do tej pory jest jedną z najważniejszych kompozycji w dziejach muzyki trance. Został on umieszczony w oficjalnym miksie festiwalu Parookaville 2019 obok najpopularniejszych EDM-owych przebojów. W serwisie Spotify znajduje się specjalnie dedykowany album trwający około 90 minut, w którym znajdziecie remiksy Marca Van Lindena, wersje instrumentalne oraz inne odsłony legendarnego Another World.

Przeczytaj również: Powstał film dokumentalny o orkiestrowym wydarzeniu na 10-lecie „Clarity” Zedda

Warto również w tym momencie wspomnieć o takich hitach jak In My Dreams, Live 4 Music czy Get Out (Of My Way), które również zapisały się wielkimi literami w karierze niemieckiej legendy. W 2005, razem ze swoim rodakiem, Torstenem Stenzlem, założył label 7th Sense Records, a rok później wydał swój pierwszy album studyjny pt. My Sound. Ostatnim wydaniem DJ Shoga był numer Boys Of Summer, który pojawił się na streamingach pod koniec lipca.

Dzisiaj z głębokim żalem informujemy, że w wieku 46 lat odszedł od nas legendarny DJ Shog. Przekazujemy wyrazy współczucia oraz kondolencje na ręce rodziny artysty. Sven był postacią barwną, a przede wszystkim niesamowicie utalentowaną i oddaną swojemu fachowi. Jego muzyka pozostanie wieczna, a fani muzyki trance będą wspominać go z uśmiechem na twarzy. Nadal nie możemy uwierzyć, że wydarzyło się to właśnie teraz. Jeszcze w tym roku mogliśmy słuchać jego setów w naszym kraju…

Przypomnijmy sobie największy hit DJ Shoga, czyli Another World
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →