News
Nie żyje DJ Shog, autor „Another World”

Nie żyje DJ Shog, autor „Another World”

Ten niemiecki DJ był jedną z legend muzyki trance na europejskiej scenie. Jednym z jego największych hitów był oczywiście numer pt. Another World znany przez fanów gatunku na całym świecie. Dzisiaj z bólem serca żegnamy postać Svena Greinera. Zmarły DJ Shog miał zaledwie 46 lat.

DJ Shog forever and always…

DJ Shog przyszedł na świat 8 listopada 1976 roku w Hamburgu. Jako nastolatek bardzo zainteresował się muzyką elektroniczną, a swoją karierę rozpoczynał jako szkolny DJ oraz uczestnik różnorakich konkursów. Był również rezydentem kilku niemieckich klubów na północy kraju. Swój pierwszy singiel wydał w 2001 roku, a był to niezapomniany kawałek o tytule This Is My Sound, który zyskał popularność w Niemczech oraz na Wyspach Brytyjskich.

Najważniejszym utworem w karierze Svena został oczywiście Another World. Zaprezentowany w 2002 roku kawałek do tej pory jest jedną z najważniejszych kompozycji w dziejach muzyki trance. Został on umieszczony w oficjalnym miksie festiwalu Parookaville 2019 obok najpopularniejszych EDM-owych przebojów. W serwisie Spotify znajduje się specjalnie dedykowany album trwający około 90 minut, w którym znajdziecie remiksy Marca Van Lindena, wersje instrumentalne oraz inne odsłony legendarnego Another World.

Przeczytaj również: Powstał film dokumentalny o orkiestrowym wydarzeniu na 10-lecie „Clarity” Zedda

Warto również w tym momencie wspomnieć o takich hitach jak In My Dreams, Live 4 Music czy Get Out (Of My Way), które również zapisały się wielkimi literami w karierze niemieckiej legendy. W 2005, razem ze swoim rodakiem, Torstenem Stenzlem, założył label 7th Sense Records, a rok później wydał swój pierwszy album studyjny pt. My Sound. Ostatnim wydaniem DJ Shoga był numer Boys Of Summer, który pojawił się na streamingach pod koniec lipca.

Dzisiaj z głębokim żalem informujemy, że w wieku 46 lat odszedł od nas legendarny DJ Shog. Przekazujemy wyrazy współczucia oraz kondolencje na ręce rodziny artysty. Sven był postacią barwną, a przede wszystkim niesamowicie utalentowaną i oddaną swojemu fachowi. Jego muzyka pozostanie wieczna, a fani muzyki trance będą wspominać go z uśmiechem na twarzy. Nadal nie możemy uwierzyć, że wydarzyło się to właśnie teraz. Jeszcze w tym roku mogliśmy słuchać jego setów w naszym kraju…

Przypomnijmy sobie największy hit DJ Shoga, czyli Another World

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →