News
Powstał film dokumentalny o orkiestrowym wydarzeniu na 10-lecie "Clarity" Zedda

Powstał film dokumentalny o orkiestrowym wydarzeniu na 10-lecie „Clarity” Zedda

Numer, który odmienił życie Zedda, obchodził w tym roku okrągły jubileusz. Z tej okazji Clarity zostało wykonane przez kompletną orkiestrę. Obejrzyj 20-minutowy film dokumentalny o tym wydarzeniu!

10-lecie Clarity

Każdy znany producent ma swojej dyskografii ten jeden numer, który otworzył mu drzwi do sławy i pomimo tego, że z biegiem lat nie uchodzi za ten najpopularniejszy pod względem ilości streamów, to i tak jest utożsamiany z danym muzykiem w pierwszej kolejności.

Dla niemieckiego, urodzonego w Rosji DJ-a występującego pod aliasem Zedd przez ostatnie dziesięć lat było – i będzie przez kolejne dziesięć – takim singlem Clarity. Wydany pod koniec 2012 roku kawałek powstał przy zapleczowym wsparciu Matthew Komy, Portera Robinsona i Skylar Grey, więc większym zaskoczeniem byłoby jego słabe przyjęcie niż komercyjny sukces.

Sprawdź także: Była gwiazda piłki nożnej headlinerem Warsaw Erasmus Festival

Clarity stało się jednak tak potężnym hitem i spotkało z tyloma pozytywnymi ocenami ze środowiska, że otrzymało statuetkę za najlepszy taneczny numer na 56. gali nagród Grammy. W Stanach Zjednoczonych górowało na tanecznych listach przebojów Billboardu, a w czterech krajach pokryło się kilkoma platynami.

Zedd – Clarity ft. Foxes, posłuchaj

Z

Clarity w wykonaniu orkiestry

Będąc komercyjną gwiazdą, nie można ot, tak, w najzwyklejszy możliwy sposób celebrować dziesięciolecia największego utworu w swojej karierze. W szczególności, gdy jego jubileusz przypada w tym samym roku co jubileusz wydania debiutanckiego albumu (2 października). Zedd wziął sobie to do serca i postanowił przygotować coś specjalnego na 10-lecie Clarity (utworu i albumu). Niemiecki producent zagrał koncert z… orkiestrą!

Gdyby tego było mało, nie był to jeden koncert, a aż cztery mające miejsce na początku października 2022 roku w San Francisco i Los Angeles. Wykon nigdy nie trafił w oficjalnej wersji na streamingi, ale Zedd postanowił udostępnić 20-minutowy film dokumentalny przedstawiający cały proces powstawania Clarity w wykonaniu 50-osobowej orkiestry.

Zedd – Clarity Orchestral Concert Documentary
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →