News
kaskade deadmau5 - los angeles coliseum - kx5

Kaskade i deadmau5 ustanowili rekord największego jednodniowego koncertu artysty muzyki elektronicznej w Północnej Ameryce

Kaskade i deadmau5 zagrali pierwszy solowy koncert jako Kx5 i od razu ustanowili dwa rekordy, z których jeden już na pewno nie zostanie pobity. Monumentalne osiągnięcie w koncertowej historii Ameryki Północnej.

Potężne osiągnięcie Kaskade i deadmau5a

Zainaugurowany w marcu 2022 roku wspólny projekt Kaskade i deadmau5a był, jest i będzie skazany na ogromny sukces. Dwie potężne legendy elektronicznej sceny, z doświadczeniem liczonym w dekadach, dla których najbardziej rozpoznawalnym komercyjnie numerem jest I Remember wyprodukowane przez… ich obu, łączą siły w długofalowym projekcie? To nie miało prawa się nie udać.

Już teraz wiemy, że nadchodzący rok przyniesie nam debiutancki album Kx5. Na streamingach od pół roku regularnie lądują nowe numery, do których w miniony piątek dołączyło When I Talk z Elderbrookiem, ale to, na co czekały dziesiątki tysięcy osób, wydarzyło się dopiero kilka dni temu.

Przeczytaj także: Muzycznych nowości od Kx5 ciąg dalszy. Posłuchaj Avalanche

Kaskade i deadmau5 zapowiadali swój wspólny koncert już od marca i przez te wszystkie miesiące bardzo umiejętnie budowali na niego hype. Wydarzenie odbyło się 10 grudnia 2022 roku w miejscu, w którym solowo zagrali tylko najwięksi – Los Angeles Memorial Coliseum, uchodzący za największy pojemnościowo stadion w Kalifornii i jeden z największych na świecie.

Według magazynu Billboard oraz publikacji Pollstar Kaskade oraz deadmau5 ustanowili kolosalne rekordy.

Według Pollstar Kx5 w Coliseum pobili rekord, stając się największym jednodniowym koncertem artysty muzyki elektronicznej w Ameryce Północnej, a Billboard potwierdził występ jako największe biletowane wydarzenie taneczne 2022 roku

– Kx5 na Twitterze.

Billboard podaje, że na koncercie zebrało się 46 220 fanów, co przyniosło dochód w wysokości szesnastu milionów złotych ($3,700,000).

Wcześniejszy rekord należał do ILLENIUM i jego Trilogy, które miało miejsce w 2021 roku w Kolorado. Co ciekawe, mówi się, że na wspomnianym show było ponad 76 000 osób, lecz są to nieoficjalne dane.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →