News

Znamy zwycięzców Dance Awards 2022 BBC Radio 1. Wśród lauretów legendy EDM

Zbliża się koniec sezonu 2022 w muzyce elektronicznej. Niektóre z kanałów, artystów lub wytwórni już teraz wydają specjalne podsumowania. Przyszedł również czas na rozdanie odpowiednich nagród za uhonorowanie pracy DJ-ów w ciągu tych ostatnich dwunastu miesięcy. Kto został laureatem Dance Awards 2022 od BBC Radio 1? Przekonajmy się!

Dance Awards 2022 rozdane

Kto by pomyślał, że nagrody od BBC Radio 1, czyli Dance Awards rozdaje się dopiero od dwóch lat. Rok temu miała miejsce inauguracyjna ceremonia wręczenia statuetek i np. w kategorii Najlepszy album wygrał północno-irlandzki duet BICEP. W obecnej edycji nagrodzonych zostało znacznie więcej postaci ze świata EDM-u, których wielu z Was powinno doskonale kojarzyć.

Dziewiątego grudnia w BBC Radio 1 odbyła się specjalna audycja, podczas której wystąpili tacy DJ-e jak brytyjski duet Chase & Status, Honey Dijon czy oczywiście niezastąpiony rezydent – Pete Tong! W tegorocznej odsłonie nagrodzeni zostali np. DJ-ka TSHA, która rok temu została uhonorowana mianem Odkrycia roku. Tym razem zwyciężyła ona w kategorii Najlepszy album. Myślę, że nie jest to postać, którą powinniście dobrze kojarzyć. Przejdźmy zatem do stricte EDM-owych laureatów!

Przeczytaj również: Kaskade i deadmau5 ustanowili rekord największego jednodniowego koncertu artysty muzyki elektronicznej w Północnej Ameryce

Wśród postaci z brytyjskiej sceny house i techno znaleźli się też artyści, których doskonale powinniście kojarzyć z EDM-owego mainstreamu. Wokalistką roku została Clementine Douglas znana z ostatniej kooperacji z Domem Dollą w piosence Miracle Maker. Nagrodę za najbardziej viralowy moment roku odebrał Fred again.. za swój legendarny już set pochodzący z Boiler Room. Nie można również zapomnieć o tym, że w głównej kategorii, czyli Artysta roku dance wygrał duet Chase & Status.

Na koniec prawdziwe zaskoczenie. W gronie laureatów tegorocznych nagród Dance BBC Radio 1 znalazło się sporo przedstawicieli brytyjskiej sceny elektronicznej. Jakież wielkie było moje zdziwienie, kiedy w kategorii Najlepszy numer chill electronic zwyciężył duet składający się z deadmau5’a oraz Kaskade’a. Ich numer Escape najwidoczniej oczarował takie legendy jak właśnie Pete Tong i wcale się nie dziwię. Czy projekt Kx5 w końcu otrzymuje odpowiedni support ze strony świata muzyki EDM?

Tak brzmi jeden z laureatów nagrody BBC Radio 1 Dance Awards 2022!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →