Artykuł
Nie samą muzyką człowiek żyje. Co elektroniczni artyści robią w wolnym czasie?

Nie samą muzyką człowiek żyje. Co elektroniczni artyści robią w wolnym czasie?

Dzisiaj sprawdzimy, co takiego znani nam doskonale producenci lubią robić w wolnym czasie. Na bok odstawimy jednak muzyczne studia i konsolety DJ-skie. W końcu nie samą muzyką człowiek żyje!

Trochę gwiazdorskiej prywaty

Niewątpliwie dla gwiazd muzyki elektronicznej tworzenie utworów oraz granie koncertów to nie tylko sposób na życie i praca, ale również hobby. Ciężko mi wyobrazić sobie scenariusz, w którym na dłuższą metę jakiś artysta robiłby muzyczną karierę bez kochania tego.

Sam jednak mam bliski kontakt z produkcją muzyki i wiem, że nie zawsze jest to łatwy kawałek chleba. Często praca w studio wiąże się z wyrzeczeniami, a dodatkowo bywa ona również mocno wyczerpująca.

Jeżeli poświęcamy temu zbyt dużo czasu, nie mając innych zainteresowań może to bardzo szybo prowadzić do wypalenia. Takie przypadki również obserwowaliśmy na naszej scenie w ostatnich latach. Warto zatem mieć od tego małą odskocznię, szczególnie kiedy jest to czyjaś forma zarobku.

Dokładnie tak jest z gwiazdami dzisiejszego artykułu. Postanowiłem trochę poszperać i sprawdzić, co w wolnym czasie lubią robić gwiazdy, na których koncerty chodzimy. Pamiętajcie tylko, że hobby mogą się zmieniać, więc to, że kiedyś artysta chwalił się swoimi zainteresowaniami, nie znaczy, że dalej je utrzymuje.

Przeczytaj też: Kaskade umie w big room techno! Zaskakujące brzmienie nowego singla „Dance With Me”

Gdy formalności stało się zadość, można wziąć pod lupę pierwszego artystę. Jest nim triumfator tegorocznego zestawienia DJ Mag Top 100 DJ’s, czyli oczywiście Martin Garrix. Twórca ten swoją pasją podzielił się kiedyś za pomocą mediów społecznościowych, odpowiadając na pytanie użytkowniczki.

Okazuje się, że jak na tak bogate w imprezy i podróże życie Martina, jego drugie największe hobby jest zaskakująco… spokojne. Martin bowiem w wolnym czasie lubi zbierać oraz magazynować kryształy, kamienie oraz minerały. Jest to zdecydowanie odprężające i piękne zainteresowanie.

Kolejny na listę wskakuje Hardwell. Zdecydowanie nie zachęcam nikogo do szerzenia nienawiści, gdyby ktoś jednak szukał guza, lepiej niech omija szerokim łukiem Hardwella, bo faktycznie go znajdzie. Holender bowiem za czasów dorastania wolne momenty poza klubami muzycznymi spędzał w tych sportowych.

Artysta za młodu głównie skupiał się na treningach judo. Tak o swojej pasji twórca mówił kilka lat temu w wywiadzie dla „TimeOut”:

Tak, przed DJ-owaniem judo było moją pasją. Zawsze to kochałem, ale DJ-ing i produkcja zawładnęły moim życiem i ciężko było znaleźć na to czas, gdy zaczęły się trasy koncertowe. Ostatnio dużo więcej trenowałem i boksowałem, a także uprawiałem różne formy walki na siłowni, co było świetną zabawą.

Pora na przedstawicielki płci pięknej. Kolejny bowiem na naszej liście jest zespół Krewella. Elektroniczne artystki swoim zainteresowaniem chętnie dzieliły się w przeszłości w internecie. Nie wiem, czy można to nazwać pełnoprawnym hobby, czy po prostu formą pozamuzycznego kontentu, mimo wszystko postanowiłem wrzucić ten przykład na listę.

Duet Krewella bowiem dzielił się na swoim YouTube przepisami i kulinarnymi sztuczkami. Artystki gotowały przed kamerą, a wszystko odbywało się w formie live. W całości nie brakowało oczywiście interakcji z chatem oraz Q&A. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, jak zrobić makaron z masłem konopnym, to zapraszam do zapisu live’a.

Krewella – Pasta with Cannabutter tutorial

Bo na hobby się nie oszczędza

Kolejne zainteresowanie jest zdecydowanie droższe i bynajmniej nie mówię o doznaniach kubków smakowych. Mowa o hobby Steve’a Aokiego. Trzeba też zaznaczyć, że Aoki nie jest wyjątkiem ze sceny EDM, jeśli o tę kategorię chodzi.

Twórcę bowiem często można oglądać za stołami do pokera. Gentlemańska maniera nie zachęca do spoglądania komuś w portfel, można się jednak domyślić, że światowi DJ-e zdecydowanie mają za co zagrać.

Przedostatnią personą, której hobby dzisiaj sprawdzimy, jest Carl Cox. Niewiele osób wie, że legenda muzyki techno bardzo prężnie działa w dziedzinie motoryzacji.

DJ-a interesują głównie wyścigi, zarówno te na dwóch, jak i na czterech kółkach. Twórca ma nawet własną stronę internetową poświęconą swojej pasji. To co, chętni zobaczyć Carla w akcji?

Carl Cox Motorsport debuts

Na koniec został Timmy Trumpet oraz jego hobby. Artysta ten w wolnych chwilach lubi grać na trąbce. Twórca chętnie z nią występuje na koncertach czy nawet tworzy z jej udziałem utwory… no dobra, tak na poważnie to jestem przekonany, że pozamuzyczne hobby Timmy’ego wielu z nas zapewne podziela. No może z wyjątkiem niektórych fanów imprezowych wspomagaczy.

Jakie jest twoje hobby? Moje to spanie.

Twórca swoim zainteresowaniem podzielił się w sieci. To również tam znajdziecie naszego Facebooka, gdzie codziennie czekają na was najlepsze newsy ze świata muzyki elektronicznej.
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →