News

Kaskade umie w big room techno! Zaskakujące brzmienie nowego singla „Dance With Me”

Kaskade to jedna z tych postaci w EDM-ie, której można zawdzięczyć naprawdę wiele, jeśli chodzi o muzykę elektroniczną. Dzięki niemu możemy teraz słuchać takich hitów jak np. I Remember, Lessons In Love czy Move For Me. Przez kilka ostatnich lat Amerykanin próbuje swoich sił w różnorakich projektach i właśnie przyszła pora na kolejny. Sprawdźmy, jak brzmi Dance With Me, czyli Ryan Raddon w wydaniu big room techno!

Kaskade celuje w aktualne trendy

Bądźmy szczerzy, aktualnie najpopularniejszymi gatunkami w EDM-ie są future rave, tech house oraz big room techno zapoczątkowane przez młodych artystów, jak i powracającego Hardwella czy Willa Sparksa. Swoich sił w tym stylu spróbował również Kaskade, który połączył siły ze znanym przedstawicielem nowego pokolenia producentów, czyli Justusem. Ten holenderski producent to przede wszystkim gwiazda Spinnin’ Records, jak i jeden z najbardziej aspirujących twórców ostatnich lat.

Wydaje mi się, że Kaskade chciał po prostu przetestować swoje umiejętności w tym gatunku. Po sukcesie Kx5 przydała mu się chwila wytchnienia od progressive house’u i tak właśnie powstało Dance With Me. Trzeba przyznać, że Ryan wybrał idealnego producenta do stworzenia takowej kooperacji, ponieważ Justus w swoich poprzednich trackach uświadamiał nas, że jest jednym z przedstawicieli zupełnie nowego stylu w przemyśle. Najlepszymi tego przykładami są takie kawałki jak np. Astro, Tunnel czy Timeless.

Przeczytaj również: Tomorrowland, Dimitri Vegas & Like Mike i odkrycie Lost Frequencies. Kim jest Nick Royaards?

Justus przed zmianą stylu pracował nad produkcjami z gatunków progressive czy future rave. Dopiero od kilku miesięcy tworzy on numery, które można wpisać w styl big room techno. Jest to praktycznie idealny moment dla Raddona na wbicie się w europejski mainstream, jeśli chodzi o gatunki EDM-owe. Dance With Me jest kolejny przykładem na to, że Kaskade jest świadom tego, co dzieje się w świecie muzyki elektronicznej.

Osobiście bardzo cieszę się, że Kaskade wybrał tę sferę EDM-u, bo naprawdę trudno byłoby mi słuchać numerów jego autorstwa w stylu slap house. Jakie jest jednak Dance With Me? To idealny przykład na to, że brzmienie w tym przemyśle nie stoi w miejscu. W tego typu produkcjach ukryte są wielkie pokłady nostalgii, które przypominają nam o wczesnych latach 2000., a przede wszystkim są dla nich wysokiej klasy hołdem. Najnowszy projekt Kaskade’a i Justusa to big room techno pełną gębą, lecz obawiam się, że to tylko jednorazowy projekt. Wielka szkoda, bo Dance With Me trzyma się kupy i jest jak najbardziej słuchalne!

Tak prezentuje się eksperymentalne Dance With Me autorstwa Kaskade’a i Justusa!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →