News

Największy hit Skrillexa i Diplo skończył właśnie 8 lat

Jack U bez wątpienia był jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów elektronicznych na scenie. Duet jednak szybko odszedł w zapomnienie, lecz w tym czasie Skrillex i Diplo zaprezentowali nam kilka hitów pod tym aliasem. Jeden z nich skończył ostatnio osiem lat i właśnie teraz chcielibyśmy o nim porozmawiać! Sprawdźcie, o którym utwór nam chodzi!

Gdzie jest Skrillex i Diplo?

Historia duetu Jack Ü rozpoczęła się 15 września 2013 roku podczas eventu Mad Decent Block Party. Właśnie wtedy Skrillex oraz Diplo zagrali set b2b, gdzie zaprezentowali pierwsze trzy projekty pod „nowym” aliasem. Dwa z nich nigdy nie zostały oficjalnie wydane, a trzecim okazał się być numer Take Ü There. Wiadomo było jednak, że Amerykanie pracowali ze sobą kilka lat wcześniej. Ich wyżej wspomniany singiel ukazał się na początku października 2014 i promował album Skrillex and Diplo Present Jack Ü. Znalazł się na nim jeszcze jeden kawałek, któremu chcielibyśmy poświęcić trochę więcej uwagi!

Pod koniec lutego 2015 roku na platformach streamingowych ukazał się numer Jack Ü pt. Where Are Ü Now. Z tej okacji Skrillex i Diplo weszli we współpracę z Justinem Bieberem. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiatkę. Po dziś dzień jest to jeden z największych hitów w dyskografiach całej trójki. Zdaniem Jona Parelesa z The New York Times była to najlepsza piosenka w 2015. Nic dziwnego, bo podczas 58. plebiscytu Grammy otrzymała nagrodę w kategorii Best Dance Recording!

Przeczytaj również: Calvin Harris niczym Robert Miles? Szkot zaprezentował numer z Ellie Goulding

Mimo licznych wyróżnień Where Are Ü Now nigdy nie trafiło na szczyt listy Billboard Hot 100. W Polsce numer uzyskał status platynowej płyty sprzedając się w ilości 50 tysięcy kopii. Był to również kolejny singiel promujący debiutancki i po dziś jedyny album Jack Ü. Wspomniane LP otrzymało pozytywne recenzje ze średnią ocen 70 na 100. Wracając do utworu, na Spotify zdobył on lekko ponad miliard odtworzeń, a na YouTube drugie tyle!

Co by było, gdybym powiedział Wam, że Where Are Ü Now początkowo wcale nie było utworem EDM-owym? Pierwsza wersja tracka została stworzona solowo przez Justina Biebiera jako ballada pt. The Most. Kanadyjczyk wysłał demo Jack Ü, a Ci przetransformowali projekt w elektroniczny hit. Po dziś dzień jest to jedna z najpopularniejszych piosenek w historii gatunku. Koniec projektu, w który zamieszany byli Skrillex i Diplo przyszedł jednak zdecydowanie za wcześnie.

Sprawdź jak po ośmiu latach prezentuje się Where Are U Now!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →