News

David Guetta powrócił do Spinnin’ jako Jack Back

Powiedzieć, że w ostatnich czasach David Guetta zaskakuje to jak nie powiedzieć nic. Jeszcze niedawno pisaliśmy o jego niespodziewanym wydaniu z MARTENEM HØRGEREM, a teraz mamy kolejne ciekawe informacje! Po prawie roku od ostatnie wydania Francuz postanowił odkurzyć swój house'owy alias - Jacka Backa! Sprawdźmy, jak prezentuje się jego ostatni numer pt. Case Of The Ex!

David Guetta odświeża swój house’owy alias

Początki aliasu Jack Back datuje się na rok 2012. Wtedy to house’owe wcielenie Davida Guetty pojawiło się na EDM-owej scenie po raz pierwszy. Był to rework hitowego Wild Ones autorstwa Flo Ridy oraz Sii. Przez kilka lat na temat pobocznego projektu Francuza było cicho, lecz około cztery i pół roku temu 55-latek wrócił na stare śmieci. W połowie sierpnia 2018 na Spinnin’ Records wydany został kawałek Overtone, który przyjął się z naprawdę dobrym odbiorem. Nie wszyscy jednak zdołali sobie przypomnieć, że alias ten należy do francuskiej legendy!

Kilka tygodni po premierze Overtone Jack Back oficjalnie wydał mixtape, który zawierał w sobie aż dwanaście utworów! Jakiś czas później Francuz pojawił się w labelu Defected z okazji wydania mini EP-ki, w której znalazł się kawałek Survivor. Na tą chwilę jest to prawdopodobnie najlepszy projekt Guetty pod tym aliasem. Dalsza historia house’owego wcielenia francuskiej legendy jest nieco zagmatwana. 55-latek zdaje się co kilka, a nawet kilkanaście miesięcy wracać do Jacka Backa!

Przeczytaj również: House na piedestale. John Summit zagrał seta dla BBC Radio!

Na przestrzeni lat 2020-2022 David Guetta stworzył dla swojego house’owego alter-ego sześć produkcji, a w tym Body Beat z Tomem Staarem czy Alive z Fancy Inc oraz Rolandem Clarkiem. Francuz po kolejnej, prawie rocznej przerwie wrócił do aliasu Jack Back. Jego najnowszy kawałek nosi nazwę Case Of The Ex! 55-letni producent zaprosił do pracy nad nim młodą wokalistkę – Myę Francis!

Muszę jednak przyznać, że Case Of The Ex spośród wszystkich wydań Jacka Backa prezentuje się jako jedno z tych najgorszych. Słychać tutaj duży wpływ mainstreamowego brzmienia i nie jest to w stu procentach to co wcześniej oferował nam house’owy David Guetta. Myślę, że pewnej grupie odbiorców ten kawałek może się spodobać, jednak według mnie nie spełnił on oczekiwań wielu fanów Francuza. Jest to utwór do zapomnienia, ale oczywiście sami możecie go sprawdzić!

Tak prezentuje się David Guetta jako Jack Back w 2023 roku!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →