News

Największy festiwalowy promotor zorganizuje EDM-owy event na statku wycieczkowym!

Już niedługo będziemy świadkami rewolucyjnego wydarzenia. Nie będzie to jednak pierwsza impreza z muzyką elektroniczną na statku, lecz mamy do czynienia z naprawdę dużym przedsięwzięciem. Za pośrednictwem socialmediów, główny pomysłodawca festiwalu Electric Daisy poinformował nas o oficjalnym rozpoczęciu projektu EDSea. Co wiemy na temat tego eventu? Przekonajcie się sami!

Electric Daisy Carnival podbije morza i oceany?

Historia EDC rozpoczyna się już na początku lat dziewięćdziesiątych, jednak dopiero w roku 1997 odbywa się pierwsza edycja festiwalu, której głównym organizatorem okazała się być firma Insomniac. Ojcem założycielem Electric Daisy jest oczywiście amerykański przedsiębiorca i promotor – Pasqualle Rotella, który jest znany fanom muzyki EDM na całym świecie. To właśnie jego event ma swoje edycje w Korei, Japonii czy Brazylii.

Electric Daisy Carnival to bez wątpienia jeden z największych, jak nie największy festiwal muzyki EDM w obu Amerykach. Dwa lata temu event odwiedziło ponad 400 tysięcy osób. Headlinerami imprezy są oczywiście największe gwiazd przemysłu elektronicznego tj. Martin Garrix, David Guetta, Tiesto i inne znane postacie z tego świata. Wygląda na to, że Rotella chce pójść o krok dalej, bo jego przyszły projekt to naprawdę coś niebywałego!

Przeczytaj również: deadmau5 przedstawia “end of year annual mix ’22”

Mimo, że wszystkie oficjalne wieści na temat tej imprezy otrzymamy dopiero jutro, to już teraz możemy powiedzieć, że będzie to prawdziwa rewolucja! Festiwal EDSea powraca i teraz wszystko jest na zupełnie poważnie. Projekt ten rozpoczął swój żywot jako prima aprillisowy żart, który rozpromował wtedy np. duet Dada Life. Ten miał rzekomo odbyć się wiosną 2015 roku, lecz takie coś nigdy się nie miało miejsca.

Pasqualle Rotella po około dziewięciu latach od bardzo wiarygodnego żartu postanowił go po prostu zrealizować. Festiwal EDSea odbędzie się na terenie norweskiego statku wycieczkowego o nazwie Norwegian Joy, który jest w stanie pomieścić około cztery tysiące pasażerów. Czy będzie to największy w historii festiwal EDM-owy na statku? Wszystko wskazuje na to, że tak. Już teraz możecie obejrzeć oficjalny teaser EDSea, a już jutro dowiemy się o jego szczegółach!

Tak prezentuje się teaser promujący festiwal EDC na statku czyli EDSea!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →