News

Znamy line-up Coachella 2023! Jacy EDM-owi artyści wystąpią?

Coachella to wielu fanów muzyki house jeden z najważniejszych festiwali w roku. Mimo, że od wielu lat reprezentowany jest przez influencerów, jak i również przedstawicieli muzycznego przemysłu nadal można w nim poczuć prawdziwy EDM-owy vibe. Wczoraj przekonaliśmy się jak wygląda oficjalny line-up amerykańskiego eventu! Jak się prezentuje? Jakie elektroniczne gatunki królują? Przekonajmy się!

Coachella z mocną EDM-ową ekipą!

Warto na początek dodać, że festiwal Coachella jest na scenie eventowej już od ponad dwudziestu lat. Przez ten czas kilkunastokrotnie nominowany był do nagrody IDMA, a także Billboard Touring Awards. Jego najbardziej pożądanym przez fanów elementem jest oczywiście line-up, który przez większość czasu owiany jest tajemnicą. Kwietniowe przedsięwzięcie właśnie otrzymało pełne zestawienie artystów, którzy wystąpią za około trzy miesiące w Kalifornii.

Przeczytaj również: 10 EDM-owych klasyków, które kończą 10 lat w 2023 roku cz. 1

Coachella odbywać się będzie w niezmiennej lokalizacji, a dokładnie w Empire Polo Club na granicy pomiędzy dwoma miastami: Indio oraz Coachella. Kolejny raz przewidziane zostały dwa weekendy imprezy: od 14 do 16 i od 21 do 23 kwietnia. Tegoroczny line-up zawiera w sobie masę postaci z EDM-owej sceny, lecz nie zabrakło też największych gwiazd muzycznego przemysłu. Są nimi np. Bad Bunny, koreański zespół BLACKPINK czy powracający Frank Ocean!

Pozwolę sobie teraz przedstawić Wam EDM-owych przedstawicieli, którzy w tym roku wystąpią na Coachelli. Wszystko oczywiście z podziałem na dni!

Piątek (14 oraz 21 kwietnia)

Vintage Culture, Dombresky, Nora En Pure, Kyle Watson, Two Friends, Jamie Jones, Malaa, Idris Elba, deadmau5 jako TESTPILOT, Maceo Plex, The Chemical Brothers

Sobota (15 oraz 22 kwietnia)

Jan Blomqvist, Hot Since 82, Monolink, Elderbrook, SOFI TUKKER, Tale Of Us, Eric Prydz pres. HOLO

Niedziela (16 oraz 23 kwietnia)

LP Giobbi, Sasha & John Digweed, Camelphat, Adam Beyer, MK, GORDO, Boris Brejcha, Porter Robinson, FISHER b2b Chris Lake

Warto na koniec wspomnieć, że oprócz wymienionych wyżej gwiazd na pustynii pojawi się także Calvin Harris! Zdaje się on od pewnego czasu wracać na sceny największych festiwali muzycznych na świecie. Dużym, a przede wszystkim miłym zaskoczeniem są ogłoszenia takich artystów jak np. deadmau5 jako TESTPILOT, FISHER we wspólnym secie z Chrisem Lakiem czy obecność projektu HOLO Erica Prydza. Będac zupełnie szczerym, tegoroczna EDM-owa ekipa na Coachelii to złoto!

Sprawdź cały line-up Coachelli 2022!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →