News

Zmiany, zmiany, zmiany. Co teraz z Tomorrowland One World Radio?

Tomorrowland One World Radio jest już z nami od około czterech lat. W tym czasie dzięki tej radiostacji udało nam się usłyszeć miksy największych gwiazd w przemyśle EDM-owym i nie tylko! Co roku wybierane jest tam Top 1000 elektronicznych numerów, a więc jest naprawdę legendarna platforma. Teraz jednak przyszedł czas na zmiany. Co szykują włodarze belgijskiego festiwalu? Sprawdźmy to!

Tomorrowland One World Radio nie będzie już takie samo?

Oficjalna radiostacja festiwalu Tomorrowland to kawał historii. Rozpoczęła swoje funkcjonowanie już w 1997 roku jako rumuńskie radio DEEA. Dziesięć lat później zmieniono nazwę na Vibe FM, gdzie puszczana była głównie muzyka dance. Z dniem 15 lipca 2021 Vibe FM przeistoczyło się w One World Radio, które znamy do dziś. Włodarze rozgłośni uzbierali odpowiednie statystyki jeszcze na kilka lat przed przemianą, żeby pokazać Wam jak ważna byłą i jest nadal ta platforma.

W ciągu około czterech lat radio One World działało przez ponad 2 miliony minut tj. około 34 tysiące godzin. Najpopularniejszym trackiem w historii stacji jest hit Lost Frequencies oraz Caluma Scott pt. Where Are You Now. Na potrzeby OW powstały 134 specjalne miksy, w którym pojawiali się DJ-e i producenci EDM-owi z całego świata. Przez ten cały czas rezydentami oficjalnej radiostacji festiwalu Tomorrowland byli np. Armin van Buuren, Timmy Trumpet, Vintage Culture czy duet Sunnery James & Ryan Marciano.

Przeczytaj również: Znamy line-up Coachella 2023! Jacy EDM-owi artyści wystąpią?

Czas nieubłagalnie pędzi do przodu i właśnie przyszedł czas na zmiany. Przedstawiciele Tomorrowland One World Radio przedstawili „nowy rozkład jazdy”, który będzie od teraz obowiązywać. W składzie radia nadal pozostają Adam K, Austin Kramer czy MC Stretch. Nie zabraknie również DJ-ów rezydentów czyli np. MORTENA, Laidback Luke’a, NERVO czy duetu DJs From Mars.

Trzeba przyznać, że One World to jedna z najbardziej znanych radiostacji na świecie, jeśli chodzi o muzykę EDM. Można jej słuchać w ponad 130 krajach poprzez stronę tomorrowland.com czy oficjalną aplikację festiwalu. Miejmy nadzieję, że jeszcze przez wiele lat rozgłośnia ta nie zniknie z internetu, bo właśnie dzięki niej otrzymywaliśmy dodatkowy content prosto z największego festiwalu muzyki elektronicznej na świecie.

Sprawdźcie jakie zmiany czekają znaną EDM-ową radiostację!
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →